Niedziela Miłosierdzia 11.04.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar. Doświadczamy nieustannie miłosierdzia Bożego, dlatego możemy uczyć się być miłosiernymi dla braci i sióstr. Ojciec Święty Jan Paweł II zachęcał nas tymi słowami: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia.

 2. Dzisiaj przypada patronalne święto Caritasu. Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy naszemu Parafialnemu Zespołowi Caritas za ich posługę.

 3. W kościołach filialnych dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na ten miesiąc: O ustanie pandemii na świeci i w Polsce.

 4. LUBRZA: W środę 14 kwietnia spotkanie dzieci komunijnych i rodziców w Lubrzy na Mszy św. o godz. 18.00. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców. Żeby nie przekroczyć limitu osób na spotkanie przychodzi ojciec lub matka dziecka. Mama lub tata siadają razem z dzieckiem w jednym miejscu.Zachowujemy dystans. Przysłonięte usta i nos.

 5. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 16 kwietnia na Mszy św. o godz. 16.30. Po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców. Żeby nie przekroczyć limitu osób na spotkanie przychodzi ojciec lub matka dziecka. Mama lub tata siadają razem z dzieckiem w jednym miejscu. Zachowujemy dystans. Przysłonięte usta i nos.

 6. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej w 2019 r. Odnosi się ono do przyjęcia chrztu, a tym samym wiary w Boga Trójjedynego, przez księcia Mieszka I i jego dwór, co miało ogromne znaczenie dla procesu tworzenia się naszej państwowości.

 7. Przyszła niedziela będzie obchodzona jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie następujący po niej Tydzień Biblijny.

 8. Biskup diecezjalny przychyla się do próśb płynących z Urzędów Statystycznych o wsparcie Narodowego Spisu Powszechnego. Dlatego prosi ks. Proboszczów o dodanie do ogłoszeń parafialnych takiej informacje: Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy. Obowiązkową oraz najbardziej wygodną i bezpieczną metodą jest samospis internetowy. Wypełnienie formularza zabiera ok. 15-20 min. Informacje i formularz na stronie: www.spis.gov.pl
  W sytuacji braku możliwości samodzielnego spisania się przez Internet, można spisać się pod numerem
  infolinii  22 279 99 99 lub w Urzędzie Gminy. Z mieszkańcami mogą kontaktować się także rachmistrzowie spisowi – telefonicznie lub osobiście. Ich tożsamość z identyfikatora można zweryfikować przez infolinię, na stronie spis.gov.pl i stronach urzędów statystycznych.

 9. Intencje Mszalne.

 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 11. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 12. Zmarł Jarosław Basałyga l. 45 z Nowej Wioski pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kościele w Nowej Wiosce. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się