Niedziela Miłosierdzia Bożego 12.04.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, nazywana niedzielą białą od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych w początkach chrześcijaństwa lub niedzielą Miłosierdzia Bożego ze względu na obchodzone w tę niedzielę na wyraźne życzenie Chrystusa święto Miłosierdzia Bożego.

2. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 71. Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Caritas dla rodziny”. Doświadczając bowiem Miłosierdzia Bożego, powinniśmy sami być miłosierni dla naszych sióstr i braci. Po Eucharystiach zbiórka do puszek na działalność dobroczynną Caritasu.

3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 14 kwietnia po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.30.

4. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na kwiecień: o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. Bierzmowanie w naszej Parafii będzie w poniedziałek 15 czerwca o godz. 17.00. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas I średniej i III Gimnazjum będzie w piątek 17 kwietnia na Mszy świętej o godz. 18.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

6. 13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W tym roku przypada 75 rocznicy zbrodni katyńskiej.

7. Za tydzień trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce.

8. Ks. Jarosław organizuje pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd w sobotę 2 maja rano o godz. 5.00 z Lubrzy. Koszt pielgrzymki 50 zł. Zapisy u księży.

9. Pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to obowiązek każdego katolika. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Czas ten trwa od Środy Popielcowej do Zesłania Ducha św.

10. W niedzielę 19 kwietnia spotkanie grupy domowej ks. Szymona w Zagajach.

11. Oratorium w tym tygodniu otwarte tylko w sobotę od godz. 18.30 do 21.00.

12. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Grzegorz Wierzbicki kawaler zam. Boryszyn

Edyta Walczak panna zam. Lubrza zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się