Niedziela Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni miołsiedzia dostąpią”. Dziś zbiórka do puszek na działalność CARITASU.

 2. Dziś p.Organista obchodzi jubileusz 65 lat pracy. Życzymy wiele łask i Bożego Bł.

 3. W środę 1 maja od godz. 10.00 do godz. 12.00 będzie gościć łaskami słynący Obraz św. Józefa z Narodowego Sanktuarium w Kaliszu. O godz. 10.00 powitanie obrazu przez Parafian i Proboszcza. Po powitaniu Eucharystia. Po Eucharystii czuwanie przed Cudownym Obrazem św. Józefa. Zapraszamy wszystkich Parafian.

 1. Od środy 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 3. W czwartek 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 4. W piątek 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To również 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

  w Lubrzy tylko jedna Msza św o godz. 10.30 w intencji Ojczyzny.

  w Staropolu o godz. 8.30 i w Bucze godz. 8.30

  Nowej Wiosce o godz. 10.00, w Mostkach o godz. 10.00

  w Zagajach o godz. 11.30 i Przełazach o godz. 11.30.

  Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek 2 maja od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań w czasie adoracji litania do Matki Bożej i Msza św.

  Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo w sobotę 4 maja od godz. 9.00.

 1. Nabożeństwo I Sobotnie będzie 4 maja godz. 17.30: Różaniec, Litania do Matki Bożej i 15 minutowe rozważanie. Potem Msza św. o g. 18.00 z Komunią św. wszystko w duchu wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na kolejną I Sobotę M-ca i Mszę św. w intencji Żywego Różańca oraz zmiana Tajemnic Żywego Różańca: intencja modlitewna na miesiąc maj oprócz papieskiej i misyjnej: za naszą Ojczyznę.

 2. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w niedzielę 5 maja po Mszach św.

 3. Informujemy parafian, że Rocznica I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 12 maja o godz. 11.30. Natomiast w Mostkach w niedzielę 19 maja o godz. 10.00.

 4. Nowa Wioska: I Komunia św. Szymona będzie 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00 w kościele w Nowej Wiosce.

 5. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 4, 11 i 18 maja o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w najbliższym czasie powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 6. Intencje Mszalne.

 7. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

 8. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 9. Zmarła Mirosława Kołodziejczyk l. 73 z Mostek i Anna Kościelska l. 80 z Mostek. Msza św. za śp. Annę od emerytowanych nauczycieli z Gminy Lubrza odprawiona będzie 6 września o g. 16.30 w Mostkach.

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się