Niedziela Miłosierdzia Bożego 8.04.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest miłosierną miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Dziś podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego i zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja na miesiąc kwiecień: o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 2. Dziś także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 74 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: Mocni w Duchu Świętym. Zgodnie z zapowiedzią dziś zbiórka do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas.

 3. Jutro będziemy świętować przeniesioną z Wielkiego Tygodnia uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza Święta o godz. 18.00. Uroczystość ta od lat obchodzona jest jako Dzień Świętości Życia.

 4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 10 kwietnia po Mszy św.wieczornej o godz. 18.30.

 5. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną. Zachęcamy parafian do osobistej lektury Pisma Świętego. Czy w naszym domu jest Pismo św. ?

 6. Kurs przedmałżeński będzie w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie w dniach 13,14 i 15 kwietnia. Rozpoczęcie 13 kwietnia w piątek o godz. 19.00.

 7. Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania p. Bogumiły Dziubińskiej będzie we wtorek 10 kwietnia o godz. 17.00 w Oratorium.

 8. Pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to obowiązek każdego katolika; Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Czas ten trwa od Środy Popielcowej do Zesłania Ducha św.

 9. Informujemy parafian, że I Komunia św. w Lubrzy będzie 13 maja o godz. 11.00. Natomiast w Mostkach 20 maja o godz. 10.00. Rocznice I Komunii św. będą w Lubrzy 20 maja o godz. 11.30, w Mostkach 27 maja o godz. 10.00.

 10. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 11. W ostatnim czasie odeszli do wieczności: Jarosław Hawrylczak l. 53 z Mostek i Kazimierz Szymański l. 85 z Przełaz. Wieczny odpoczynek…

  Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się