Niedziela Miłosierdzia Bożego

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Komunikat Konferencji Episkopatu Polski.

2. Dzisiejsza niedziela w tradycji ma wiele przydomków: przewodnia, biała, Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś obchodzimy także patronalne święto Caritas i rozpoczynamy 72 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność dobroczynną Caritasu.

4. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas będzie we wtorek 5 kwietnia po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

5. Dziś podejmujemy Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

6. W kościołach filialnych po Eucharystiach zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „O wiarę, nadzieję i miłość oraz by zło dobrem zwyciężać”.

7. 4 kwietnia przypada przeniesiona z 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia.

8. W przyszłą niedzielę, która będzie przeżywana jako Niedziela Biblijna, rozpoczniemy w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Zachęcamy parafian do lektury Pisma Świętego.

9. W środę w Oratorium spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00.

10. Pamiętajmy o Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Jest to obowiązek każdego katolika: Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty i przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię św. Czas ten trwa od Środy Popielcowej do Zesłania Ducha Świętego.

11. Tylko w Lubrzy i w Nowej Wiosce: Prosimy by zgłaszały się osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów. Mamy jeszcze do rozlokowania 15 osób. Będą w naszej Parafii od 21 do 25 lipca.

12. W sobotę 9 kwietnia w naszym kościele w Lubrzy odbędzie się konwent wielkanocny z udziałem ks. Dziekana i wszystkich kapłanów z naszego dekanatu. Konwent rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30, na którą zapraszamy LSO i wszystkich parafian.

13. Tylko Mostki: Zbiórka na renowacje chrzcielnicy i misy chrzcielnej: „Wędrująca koperta … .”

14. Chcemy rozprowadzić kropielniczki upamiętniające Jubileusz 1050-lecia chrztu Polski. Pragniemy w ten sposób odnowić w naszych rodzinach zwyczaj wieszania przy drzwiach wejściowych kropielnicy, która przypominać będzie nam o darze chrztu świętego, a wychodząc z domu abyśmy znaczyli nasze drogi życia znakiem krzyża świętego, by Bóg nam w życiu błogosławił. Kropielniczka wykonana jest z alabastru, ze sceną przedstawiającą biskupa Jordana, udzielającego Chrztu św. księciu polskiemu Mieszkowi I w roku 966. Cena kropielniczki 20 zł. Kto by chciał zamówić zgłasza się do zakrystii lub wpisuje się na liście wyłożonej z gazetami.

15. Dnia 09 kwietnia o godz. 14.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 15.10.2015, a 08.04.2016 roku.

16. Próba chóru w poniedziałek o godz. 18.00.

17. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.30 do 21.00.

18. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Mateusz Przemysław Szczołko, kawaler, zam. Mostki

Anna Czartoryjska, panna, zam. Kwidzyn zap. I

Łukasz Skrzycki, kawaler, zam. Lubrza

Ewelina Kaus, panna, zam. Lubrza zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

19. Dziś o godz. 18.00 w Oratorium projekcja filmów „Gość oczekiwany” oraz „Oskar i pani Róża”.

20. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

21. Zmarł Józef Suszczewicz l.60 z Buczyny. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się