Niedziela Miłosierdzia 27.04.2014r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy 2 niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia, która rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się szczególnie w darze odpuszczenia grzechów.

2. Dziś Papież dokona kanonizacji bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Rozkład Mszy świętych jest następujący:

Lubrza, Staropole, Nowa Wioska – godz. 8.30;

Lubrza, Mostki, Przełazy – godz. 12.00;

Bucze i Zagaje – godz. 13.00;

3. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.

4. Jutro w poniedziałek, 28 kwietnia, będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość św. Wojciecha, patrona Polski. Została ona przeniesiona, ze względu na oktawę Zmartwychwstania Pańskiego.

5. W środę ostatni dzień miesiąca, wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej wieczornej ucałowanie relikwii św. Jana Bosko – ojca i nauczyciela młodzieży.

6. 1 maja będziemy przeżywali wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika patrona ludzi pracy.

7. 4 maja w niedzielę wspominamy św. Floriana Patrona Strażaków. Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy się modlić w ich intencji. Natomiast w Nowej Wiosce o godz. 10.00, składamy serdeczne podziękowania strażakom za trud i poświęcenie oraz bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Im w trudnej i odpowiedzialnej pracy.

8. W czwartek zaczynamy miesiąc maj i majowe nabożeństwa. W kościele parafialnym nabożeństwa majowe będziemy odprawiali w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.

9. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w dni gdy jest odprawiana Masza święta, a w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

10. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

• Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, a Msza św. o 18.00 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

11. W I sobotę miesiąca przypada uroczystość NMP Królowej Polski i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość ta przypomina nam o potrzebie modlitwy i ofiary za naszą ojczyznę. Msze święte odprawimy według następującego rozkładu: Lubrza o godz. 8.30 i 10.00 z udziałem poczt sztandarowych; Bucze godz. 8.30; Mostki, Nowa Wioska godz. 10.00; Przełazy, Staropole i Zagaje godz. 11.30.

12. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca będzie w Lubrzy w sobotę po Mszy św. o godz. 10.00. W pozostałych kościołach 4 maja po Mszach świętych. Intencja modlitewna na maj: O nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej Parafii.

13. 2 Maja w piątek swoje imieniny obchodzić będzie ks. Proboszcz. Kto chce się pomodlić w intencji ks. Proboszcza lub złożyć życzenia, także z kościołów filialnych, może to uczynić tego dnia na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym.

14. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się