Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 22.05.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Wiarę w jednego Boga w Trzech Osobach wyznaje się za każdym razem, kiedy czyni się znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie zawsze naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego – jednego Boga w Trójcy Osób.

2. We wtorek 24 maja, przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach. Ta intencja będzie nam towarzyszyć podczas nabożeństwa majowego.

3. W Staropolu 24 maja – Odpust. Zapraszamy wszystkich parafian Staropola na Mszę św. odpustową o godz. 18.00. Po Eucharystii procesja wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie orszaku procesyjnego.

4. Ze względu na odpust w Staropolu 24 maja we wtorek, nabożeństwo i Msza św. w Lubrzy o godz. 16.30.

5. W czwartek 26 maja, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Uczestnicząc w tym dniu w procesji, publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa.

6. ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH W BOŻE CIAŁO:

7. LUBRZA – godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy następujących posesjach u państwa: Pajęckich, Tarbajów, Klaczków i przy plebanii.

8. MOSTKI – godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę szkoły i z powrotem do kościoła.. Lokalizacja ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

9. PRZEŁAZY – godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach u państwa:  Więcków, Banasiów, Władkowskich i przy kościele.

10. STAROPOLE – godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

11. NOWA WIOSKA – godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

12. BUCZE I ZAGAJE – godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

13. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy oraz swoich domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów i figur. Zapraszamy OSP z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci z Lubrzy, które nie sypią kwiatków, niosą w procesji duży Różaniec. Niech ich rodzice im w tym pomogą.

14. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

15. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy św. procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 11.30.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na organy.

17. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Piotr Łukasz Sadowski kawaler zam. Szczaniec

Marlena Anna Jańczak panna zam. Mostki zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się