Niedziela Trójcy Przenajświętszej

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Wyznajemy wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach, pochylamy się nad tajemnicą wewnętrznego życia Boga i dziękujemy Mu za chrzest święty, który daje nam udział w tym życiu.

2. Jutro Dzień Dziecka i rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie po Mszy Świętej.

3. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Niech udział we Mszy świętej i procesji Eucharystycznej będzie naszym publicznym wyznaniem wiary w Jezusa Eucharystycznego.

4. ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH W BOŻE CIAŁO:

LUBRZA: godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy świętej o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy następujących posesjach: p. Pajęckich, p. Tarbajów, p. Klaczków i przy plebanii.

MOSTKI: godz. 10.00 Msza święta i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tak jak w ubiegłym roku. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

PRZEŁAZY: godz. 12.30 Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach: p. Więcków, p. Banasiów, p. Władkowskich i przy kościele.

STAROPOLE: godz. 10.00 Msza święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

NOWA WIOSKA: godz. 10.00 Msza święta bez procesji.

BUCZE I ZAGAJE: godz. 8.30 Msza święta bez procesji.

5. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie naszych domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów i figur. Zapraszamy OSP z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci komunijne klasy II i dzieci rocznicowe klasy III z Lubrzy, które nie sypią kwiatków niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice.

6. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00 przy kościele.

7. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej procesja wokół kościoła. W niedzielę procesja po Mszy świętej o godz. 11.30.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

– Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30. Msza święta o godz. 18.00 w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Mszy świętej w Lubrzy nabożeństwo do NSPJ i procesja eucharystyczna.

9. 6 czerwca w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza święta w intencji Żywego Różańca i po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „Za bezrobotnych”. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 7 czerwca po Mszach świętych.

10. W niedzielę 7 czerwca zbiórka do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby

Tomasz Mosiądz kawaler zam. Staropole

Malwina Bajorek panna zam. Międzyrzecz zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. Zmarli: Jan Sienkiewicz l. 83 z Zagórza oraz Fryderyk Firago l. 87 z Lubrzy, którego pogrzeb będzie 03 czerwca o godz. 14.00 w kaplicy w Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się