Niedziela Trójcy Świętej 27.05.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. W najbliższy czwartek, 31 maja, będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice i drogi naszych wiosek.

 2. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

 3. LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy nastepujących posesjach: tak jak w minionych latach.

 4. MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę szkoły. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

 5. PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach: u państwa Więcków, Banasiów, Władkowskich i przy kościele.

 6. STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

 7. NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

 8. BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 9. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów i figur. Zapraszamy druhów strażaków z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Procesja jest wyznaniem wiary.

 10. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało będzie w środę o godz. 17.00.

 11. Oktawa Bożego Ciała: po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

 12. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  w I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 i Msza św o 16.30.

 2. 2 czerwca w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza św. w intencji Żywego Różańca i po Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: W intencji Ojczyzny.

 3. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 3 czerwca po Mszach św.

 4. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczniemy od piątku, 1 czerwca po Mszy św. wieczornej.

 5. Drugie spotkanie przed chrztem będzie 2 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 6. Przypominamy , że w niedzielę 3 czerwca o godz.11.30 swój jubileusz 60 lecia kapłaństwa będzie obchodzić ks. Ryszard Ptasiński SDB. Pod koniec Mszy św. złożymy życzenia jubilatowi.

 7. W niedzielę 3 czerwca jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 1. Intencje Mszalne.

  Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                 Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się