Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Obchodzimy dziś święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła oraz dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania. Dziś także kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

2. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie.

3. Dziś dzieci klas III przeżywają swoją I rocznicę I Komunii św. Życzymy im wytrwania przy Jezusie.

4. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, zapraszamy na majowe nabożeństwo i Mszę św.

5. W najbliższy czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To święto zostało wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI i jest obchodzone w naszej Ojczyźnie od 2013 roku. Tego dnia modlimy się o świętość kapłanów.

6. Za tydzień uroczystość Najświętszej Trójcy.

7. Bierzmowanie w tym roku będzie na jesieni w czasie wizytacji ks. Biskupa.

8. W ramach przygotowania do bierzmowania, uczniów klas trzecich gimnazjum, zapraszamy na dzień skupienia, który odbędzie się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie w najbliższą sobotę 21 maja. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.30 i potrwa około 2 godzin. Rodziców bardzo prosimy o umożliwienie swoim dzieciom udziału w tym wydarzeniu. Kandydaci do bierzmowania przywożą ze sobą świece do chrztu lub komunijne.

9. W niedzielę 22 maja podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Mostkach oraz o godz. 11.30 w Lubrzy, młodzież trzeciej klasy gimnazjum z Lubrzy, zaprezentuje przedstawienie przybliżające okoliczności przyjęcia chrztu świętego przez księcia Mieszka I.

10. Lubrza i Nowa Wioska: Jest jeszcze kilku pielgrzymów do rozlokowania na ŚDM. Osoby, które chciałyby przyjąć ich w swoich domach, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na organy i prosimy w miarę możliwości o dalsze.

12. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Adrian Ślusarek, kawaler zam. Buczyna

Joanna Piskorska, panna zam. Rosin zap. III

Piotr Łukasz Sadowski kawaler zam. Szczaniec

Marlena Anna Jańczak panna zam. Mostki zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się