Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 1.04.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego składamy drogim Parafianom, oraz Gościom najserdeczniejsze życzenia Bożego Błogosławieństwa. Niech przeżywanie tajemnicy Zmartwychwstania Pańskiego napełni nasze serca radością i pokojem, abyśmy każdego dnia porzucając grzech wzrastali w miłości do Boga i ludzi. Byśmy już więcej nie czuli się smutni i samotni, ponieważ „Jezus żyje!

 2. Pragniemy podziękować za przygotowanie naszych kościołów do przeżywania najważniejszych świąt chrześcijańskich: za posprzątanie, przygotowanie dekoracji ks. Krzysztofowi i ks. Jarosławowi i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za udział w liturgiach. Strażakom za trzymanie Straży przy grobie Pańskim. Dziękujemy również za przekazane życzenia świąteczne.

 3. Msze św. w drugi dzień świąteczny w poniedziałek wielkanocny:

  Lubrza godz. 8.30, godz.11.30

  Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00

  Bucze, Przełazy godz. 11.30

  Zagaje godz. 13.00. Taca z Poniedziałku Wielkanocnego jest przeznaczona na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

 1. Za tydzień – niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu obchodzić będziemy święto patronalne Caritas i rozpoczniemy 74 Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na działalność CARITASU. Prosimy o przyniesienie i złożenie przed ołtarzem skarbonek Caritasu z jałmużną wielkopostną.

 2. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. a o godz. 18.00 Msza św.. W czasie adoracji modlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 1. W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

 2. Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30 i Msza św. o g. 18.00 po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 3. Mostki: W I piątek m-ca okazja do Spowiedzi św. w Mostkach od godziny 16.00. Msza św. o godz. 16.30.

 4. 7 kwietnia przypada I Sobota M-ca. W Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja na miesiąc kwiecień: o wiarę, nadzieję i miłość dla naszych parafian.

 5. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Codziennie Koronka do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. wieczornej.

 6. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego w tym roku zostało przeniesione z 25 marca na 9 kwietnia ze względu na Niedzielę Palmową.

 7. W niedzielę 8 kwietnia na wszystkich Maszach św. będziemy mieli możliwość włączenia się w Duchową Adopcje Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa dziewięć miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej, oraz krótkiej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia. Zachęcamy parafian do włączenia się w tę dobra i szlachetną inicjatywę.

 8. Intencje Mszalne.

 9. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                      Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się