Święta Rodzina 28.12.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego a zarazem święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W Rodzinie Nazaretańskiej mamy wzór i oparcie dla naszych rodzin.

2. W środę ostatni dzień roku kalendarzowego 2014. Na Mszy świętej o godz. 17.30 podziękujemy Panu Bogu za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Po Eucharystii nabożeństwo dziękczynno – błagalne i ucałowanie relikwii św. Jana Bosko.

3. W czwartek 1 stycznia, w pierwszy dzień Nowego Roku i jeszcze w oktawie Bożego Narodzenia, w liturgii celebrujemy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Nie powinno nas tego dnia zabraknąć na Mszy Świętej. Msze Święte tego dnia jak w Święta Bożego Narodzenia:

– Lubrza godz. 8.30, godz.11.30;

– Mostki, Nowa Wioska, Staropole godz. 10.00;

– Bucze, Przełazy godz. 11.30;

– Zagaje godz. 13.00;

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– W I czwartek – 1 stycznia na Mszach świętych modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne;

– W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną;

– W I piątek m-ca Msza święta rano o godz. 8.30. Po Eucharystii nabożeństwo do Serca Pana Jezusa;

5. W I sobotę miesiąca 3 stycznia po Mszy świętej o 8.30 zmiana Tajemnic Żywego Różańca w Lubrzy. W tym miesiącu modlimy się o Boże bł. dla całej naszej Parafii w Nowym Roku. Natomiast Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych w niedzielę 4 stycznia po Mszach świętych.

6. Kolędę rozpoczniemy od poniedziałku 29 grudnia. Pragniemy odwiedzić naszych Parafian, aby zanieść do ich domów Boże błogosławieństwo. Podczas kolędy niech będzie na stole nakrytym białym obrusem przygotowany krzyż i zapalone świece, Pismo Święte, woda święcona. Młodzież i dzieci niech przygotują zeszyty z religii. Rodzina, w miarę możliwości, powinna być obecna w komplecie, a gospodarz domu powinien wyjść po księdza.

7. Msze święte w czasie kolędy w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30. Nie ma Eucharystii wieczornych.

8. W czasie kolędy nie ma Mszy świętych w tygodniu w kościołach filialnych.

9. ROZKŁAD KOLĘDY NA TEN TYDZIEŃ JEST NASTĘPUJĄCY:

w poniedziałek 29 grudnia od godz. 10.00 Przełazy;

we wtorek 30 grudnia od godz. 10.00 Bucze;

w środę 31 grudnia nie ma kolędy;

w czwartek 1 stycznia nie ma kolędy;

w piątek 2 stycznia od godz. 15.00 Staropole bloki;

w sobotę 3 stycznia od godz. 10.00 Staropole od stacji, w kierunku Sieniawy i od początku wioski po jednej i po drugiej stronie;

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. Zmarła Karolak Irena l. 87 z Mostek, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Powierzmy dusze zmarłej Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się