Trójcy przenajświętszej – 15.06.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Kościół przypomina nam, że Bóg jest Jeden w Trzech Osobach, że nie jest On samotnikiem, lecz jest jednością Osób.

2. W tym tygodniu, w czwartek, przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, popularnie zwana świętem Bożego Ciała. Niech udział we Mszy świętej i procesji Eucharystycznej będzie naszym publicznym wyznaniem wiary w Jezusa Eucharystycznego.

3. ROZKŁAD MSZY ŚWIĘTYCH W BOŻE CIAŁO:

LUBRZA – godz. 8.30 i 11.30 – Po Mszy świętej o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą przy następujących posesjach: p. Pajęckich, p. Tarbajów, p. Klaczków oraz przy plebanii.

MOSTKI – godz. 10.00 – Msza święta i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji tak, jak w ubiegłym roku. Lokalizacja ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

PRZEŁAZY – godz. 11.30 – Msza święta z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane będą przy następujących posesjach: p. Więcków, p. Banasiów, p. Władkowskich oraz przy kościele.

STAROPOLE – godz. 10.00 – Msza święta z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

NOWA WIOSKA – godz. 10.00 – Msza święta bez procesji.

BUCZE I ZAGAJE – godz. 8.30 – Msza święta bez procesji.

4. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie naszych domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, poduszek, sztandarów, feretronów i figur. Zapraszamy OSP z pocztami sztandarowymi. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków.

5. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało w Lubrzy, będzie w poniedziałek o godz. 17.00 przy kościele.

6. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym w dni powszednie po Mszy świętej.

7. W sobotę 21 czerwca uroczyste obchody 25 rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Rokitniańskiej i diecezjalnego dziękczynienia za kanonizację Jana Pawła II. Msza święta jubileuszowa w Sanktuarium w Rokitnie w sobotę 21 czerwca o godz. 12.00. Zachęcamy naszych parafian do wzięcia udziału w uroczystych obchodach, tym bardziej, że to sanktuarium jest tak blisko nas.

8. Ostatni Kurs przedmałżeński w tym roku szkolnym będzie w Parafii Królowej Polski w Świebodzinie w dniach od 23 do 27 czerwca. Rozpoczęcie 23 czerwca w poniedziałek o godz. 19.00 w sali Domu Parafialnego (obok kawiarenki). Narzeczeni, którzy w najbliższym czasie będą ślubować, a nie mają kursu przedmałżeńskiego, powinni wziąć w nim udział.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Łukasz Konieczny, cywilnie związany, zam. Lubrza

Marlena Roksana Konieczna z d. Napieralska, cywilnie związana, zam. Lubrza zap. I

Michał Waldemar Rzepecki, kawaler, zam. Świebodzice ul. Świdnicka

Donata Lulczyk, panna, zam. Lubrza ul. Świebodzińska zap. I

Mateusz Cidyło, kawaler, zam. Staropole

Weronika Anna Nowaczyk, panna, zam. Gorzów Wielkopolski Plac Słoneczny zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się