Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Trzecie spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będzie w sobotę 22 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy.

 2. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

 3. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla całej Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum będzie w środę 19 czerwca o godz. 8.00. Po Mszy św. zakończenie w szkole. Niech nie zabraknie żadnego dziecka na Mszy św. na której podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na Mszę św. także rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

 4. Mostki: Msza św. na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie w środę 19 czerwca o godz. 8.00. Potem zakończenie w szkole.

 5. W czwartek 20 czerwca Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian.

 6. Rozkład Mszy św. i procesji będzie następujący:

 7. LUBRZA godz. 8.30 i 11.30. Po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze w Lubrzy zbudowane będą tak jak w minionych latach.

 8. MOSTKI godz. 10.00 Msza św. i procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji w stronę placu zabaw. Lokalizacja Ołtarzy do ustalenia we własnym zakresie.

 9. PRZEŁAZY godz. 12.30 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy. Ołtarze zbudowane jak w minionych latach.

 10. STAROPOLE godz. 10.00 Msza św. z procesją do czterech ołtarzy wokół kościoła. Jeden ołtarz przygotowują mieszkańcy ze Staropola Wieś, drugi mieszkańcy od strony Lubrzy do krzyżówki w stronę Sieniawy i dwa ołtarze przygotowują mieszkańcy bloków.

 11. NOWA WIOSKA godz. 10.00 Msza św. bez procesji.

 12. BUCZE I ZAGAJE godz. 8.30 Msza św. bez procesji.

 13. Prosimy wszystkich parafian o zaangażowanie się w budowę i przystrojenie ołtarzy. Prosimy również o przystrojenie domów. Przypominamy o przygotowaniu orszaku procesyjnego: chorągwi, sztandarów i figur. Na procesję zabieramy ze sobą książeczki. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatków. Dzieci które nie sypia kwiatków z Lubrzy niosą w procesji duży Różaniec, pomogą im w tym ich rodzice. Procesja jest wyznaniem wiary.

 14. Próba dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało w Lubrzy będzie we wtorek o godz. 17.00.

 15. W czasie Oktawy Bożego Ciała po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

 16. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela w Lubrzy będzie w sam dzień 24 czerwca w poniedziałek. Msza św. odpustowa o godz. 18.00. Już dziś serdecznie zapraszamy Parafian.

 17. Spotkanie LSO z Mszą św. będzie w sobotę 22 czerwca o godz. 10.00 w kościele w Lubrzy. Na spotkanie zapraszamy ministrantów z całej Parafii oraz Rodziców. Dojazd we własnym zakresie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                        Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się