Uroczystość Chrystusa Króla – 24.11.2013r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W odnowionej liturgii Kościół uroczystość tę obchodzi w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Dziś w Watykanie pod przewodnictwem papieża odbywa się uroczyste zakończenie Roku Wiary.

2. W niedzielę Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, po Komunii św. odmawiamy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Sercu Pana Jezusa.

3. Dziś Caritas parafialny zbiera dobrowolne ofiary do puszek na paczki dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Za ofiary składamy z serca Bóg zapłać.

4. Spotkanie zespołu Caritas będzie w środę 27 listopada o godz. 19.00 na plebanii.

5. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Lubrzy w poniedziałek 25 listopada na Mszy św. o godz. 17.30. W czasie Mszy św. będą poświęcone modlitewniki.

6. MOSTKI. Spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w Mostkach w piątek 29 listopada na Mszy św. o godz. 16.30. W czasie Mszy św. będą poświęcone modlitewniki.

7. W piątek 29 listopada w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum całej naszej parafii (przeniesione z ubiegłego piątku).

8. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Pamiętajmy, że wiary we wróżby, horoskopy i zabobony nie da się pogodzić z chrześcijaństwem.

9. W sobotę 30 listopada to także ostatni dzień miesiąca, comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii ojca i nauczyciela młodzieży.

10. Za tydzień rozpoczyna się Adwent – okres radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

11. Od I Niedzieli Adwentu, Caritas będzie rozprowadzać świece – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Mała świeca 5 zł. Duża 12 zł.

12. Różaniec z wypominkami w Lubrzy o godz.17.00, to ostatni tydzień modlitwy różańcowej za zmarłych.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w sprzątanie placu wokół kościoła.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Proboszcz Parafii

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się