Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ustanowił ją papież Pius XI w 1925 roku i polecił obchodzić w ostatnią niedzielę października. Po Soborze Watykańskim II przeniesiono ją na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

2. Po Komunii św. odmówimy Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za pobożne odmówienie tej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Z racji przypadającego w dniu 22 listopada wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego, kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem p. Organisty oraz wszystkich, którzy służą przez śpiew Panu Bogu i naszej parafii.

4. Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego, który przeżywaliśmy pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu nowego roku liturgicznego, któremu przyświecać będzie hasło: „Nowe życie w Chrystusie”.

5. Od 30 listopada rozpoczną się roraty. Dzieci zachęcamy do zrobienia z pomocą rodziców lampionów. Roraty tradycyjnie dla wszystkich w dni powszednie rano o godz. 6.00, zaś dla dzieci 3 razy w tygodniu: poniedziałek, środę i piątek wieczorem o godz. 17.30.

6. Dziś Caritas rozprowadza kartki Bożonarodzeniowe. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na paczki świąteczne dla biednych rodzin.

7. Dziś również spotkanie rodziców ministrantów z Lubrzy i Nowej Wioski o godz. 16.00 w Dużym Domu, wejście od kancelarii. Opiekun ks. Jarosław serdecznie zaprasza.

8. Od tego tygodnia spotkania Kręgu Biblijnego odbywać się będą w poniedziałki o godz. 19.00 w Oratorium.

9. We wtorek 24 dzień miesiąca, wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15 nabożeństwo do Wspomożycielki. We wtorek nie ma wypominek, jest tylko nabożeństwo.

10. Próba chóru w czwartek o godz. 18.00 w Oratorium. Osoby, które chciałyby dołączyć do chóru serdecznie zapraszamy.

11. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

12. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

13. W piątek 27 listopada o godz. 19.00 w kościele pw. św. Michała Archanioła w Świebodzinie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński.

14. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na rzecz organizacji Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

15. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

16. Zmarł Kazimierz Lewandowski l. 79 z Zagajów. Wieczny odpoczynek… .

Ks. Zygmunt Grochowiak

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się