UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA 24.06.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Narodzenie św. Jana Chrzciciela poprzedziło narodziny Zbawiciela. Jan był ostatnim z proroków Starego Testamentu i jednocześnie pierwszym świętym Nowego Testamentu, którego śmierć w obronie prawdy i moralności była również zapowiedzią zbawczej śmierci Jezusa. Dziś w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa. W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii, czyli są to jakby imieniny parafii. Z okazji święta patronalnego, można w kościele parafialnym zyskać tzw. odpust zupełny.Do uzyskaniu odpustów zupełnych muszą być spełnione następujące warunki:
  – spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej (wcześniejsza Spowiedź)
  – Komunia eucharystyczna
  – modlitwa w intencji Ojca świętego
  – wyzbycie się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust może być ofiarowany dla siebie samego lub za zmarłych.

 1. W piątek 29 czerwca czcimy Apostołów Piotra i Pawła bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Swoimi modlitwami obejmijmy obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. odprawimy w Lubrzy o godz. 9.00 i 18.00. Tego dnia składane we wszystkich kościołach ofiary przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 2. W sobotę 30 czerwca ostatni dzień miesiąca czerwca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. wieczornej ucałowanie relikwii świętego wychowawcy młodzieży.

 3. Zmian Tajemnic Różańcowych w kościołach filialnych będzie 1 lipca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc lipiec: O wiarę nadzieje i miłość dla naszych parafian.

 4. W okresie wakacyjnym w tygodniu nie ma Mszy św. w kościołach filialnych.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Wszystkim, wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się