V niedziela wielkanocna 03.05.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś piąta niedziela wielkanocna i rocznica Konstytucji 3 Maja.

2. W dniu dzisiejszym w kościołach filialnych po Mszach świętych zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na maj: W intencji rodzin naszej parafii, by były Bogiem silne.

3. Nabożeństwa majowe w kościele parafialnym w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 11.30.

4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza święta, w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

5. Jutro 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Na Mszy świętej o godz. 18.00 w Lubrzy pragniemy modlić się w intencji strażaków z naszej Parafii upraszając dla nich wiarę i moc ducha.

6. We wtorek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie. Natomiast w środę przypada święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, modlimy się w czasie nabożeństwa majowego i Mszy świętej o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

8. W piątek będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i św. Wojciecha biskupa i męczennika.

9. W przyszłą niedzielę 10 maja na Mszy świętej o godz. 10.00 I Komunia św. dzieci klas II i rocznica I Komunii św. dzieci klas III w Mostkach. Spowiedź przed I Komunia św. dla dzieci, rodziców, chrzestnych, rodzeństwa w sobotę 9 maja po południu o godz. 16.00. Próby przed I Komunią i rocznicą od wtorku do piątku o godz. 18.00 w kościele.

10. I Komunia św. w Lubrzy będzie 17 maja na Mszy świętej o godz. 11.15.

11. Rocznica I Komunii św. dzieci klasy III, będzie w niedzielę 24 maja na Mszy świętej o godz. 11.30.

12. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas I średniej i III Gimnazjum będzie w sobotę 9 maja o godz. 15.00 w Lubrzy. Obecność kandydatów obowiązkowa.

13. W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu, Caritas Polska apeluje o modlitwę oraz zbiórkę ofiar do puszek 10 maja po Mszach świętych.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się