V Niedziela Wielkanocna 2.05.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 2. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu lub śpiewie Litanii do Matki Bożej.

 3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych po Mszach św. Intencja na miesiąc maj o ustanie pandemii na świeci i w Polsce.

 4. Jutro, 3 maja, uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszego narodu.To również 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

   Lubrzy g. 8. 30 i g. 11.30 w intencji Ojczyzny.

  w Staropolu o g. 8.30 i w Bucze g. 8.30

  w Nowej Wiosce o g. 10.00, w Mostkach o g. 10.00 w Zagajach o g. 10.00

  w Przełazach o godz. 11.30.

 1. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek 6 maja o g. 17.30 litania do Matki Bożej i Msza św. Nie ma adoracji ze względu na próby dzieci w kościele do I Komunii św.

  W I piątek 7 maja okazja do Spowiedzi św. w czasie nabożeństwa majowego. Po Mszy św. nie ma adoracji ze względu na próby dzieci w kościele do I Komunii św.

 1. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w I piątek 7 maja od godz. 9.00.

 2. W sobotę 8 maja Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. I grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.30. II grupa: dzieci przystąpi do I Komunii św. na Mszy św. o godz. 12.00. W kościele będą mogły być tylko dzieci i Rodzice. Pozostali uczestnicy uroczystości na zewnątrz kościoła.

 3. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci, rodziców i chrzestnych, rodzeństwa w piątek 7 maja: I grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 15.30. II grupa dzieci przychodzi na Spowiedź na godz. 16.00. Spowiadać będzie trzech kapłanów.

 4. Próby dla dzieci komunijnych będą od wtorku 4 maja codziennie do piątku włącznie: I grupa dzieci ma próby o godz. 16.30. II grupa po Mszy św. o 18.30.

 5. Dziś w niedziele 2 maja próba śpiewu dla dzieci komunijnych w kościele: I grupa g. 14.30   II grupa g. 15.00.

 6. Przypominamy wszystkim wierzącym o obowiązku Spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 7. Na prośbę Ojca Świętego Franciszka, Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji podjęła inicjatywę modlitewną o ustanie pandemii. Modlitwa będzie sprawowana przez kolejnych 30 dni, w największych sanktuariach maryjnych świata, począwszy od 1 maja br. W poniedziałek, 3 maja br., Kościół powszechny łączyć się będzie w modlitwie z Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Kongregacja prosi, aby tego dnia modlić się zwłaszcza za zakażonych i chorych na COVID-19

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę, a na kolejny tydzień prosimy Panie: Rodzice dzieci komunijnych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się