V niedziela Wielkanocna – 24.04.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś modlimy się o pokój dla Ukrainy oraz możemy złożyć dobrowolną ofiarę do puszki na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

2. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Maryją. Każdego dnia o godz. 17.30 przed wieczorną Mszą Świętą, będziemy odprawiać nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej. W niedziele odmówimy Litanię po Mszy św. o godz. 11.30.

4. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni, gdy jest odprawiana Msza święta w pozostałe dni zachęcamy wiernych, by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

5. W sobotę ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii ks. Bosko.

6. Zachęcamy i zapraszamy do modlitwy w intencji Europy 29 kwietnia w święto patronki naszego kontynentu, świętej Katarzyny Sieneńskiej. Naszą modlitwą ogarniemy również wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane w przypadający tego dnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, upamiętniający rocznicę wyzwolenia obozu koncentracyjnego w Dachau.

7. Tylko w Lubrzy i w Nowej Wiosce: Prosimy, by zgłaszały się osoby, które chciałyby przyjąć młodych pielgrzymów na ŚDM do swoich domów.

8. Próba chóru w poniedziałek o godz. 19.00.

9. W środę w Oratorium spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00.

10. W tym tygodniu spotkania grup domowych ks. Szymona: we wtorek w Bucze, a w czwartek w Przełazach.

11. Dziękujemy za ofiary złożone na organy.

12. Kto jeszcze nie odebrał kropielniczek może to uczynić dziś.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Łukasz Wójtowicz cywilnie związany zam. Bucze

Anna Kotarska cywilnie związana zam. Bucze zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się