V Niedziela Wielkanocna 29.04.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Zgodnie z zapowiedzią dziś dobrowolna zbiórka do puszek na pomóc panu Bolesławowi Lewandowskiemu. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.

 3. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedzielę odmówimy litanie na zakończenie Mszy św. o godz. 11.30.

 5. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni gdy jest odprawiana Msza św. w pozostałe dni zachęcamy wiernych by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

 6. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag.

 7. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. To również 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego porządku:

  w Lubrzy o 8.30 w intencji Ojczyzny z udziałem poczt sztandarowych i akademia 3 Majowa i druga o godz. 11.30, w Staropolu o godz. 8.30, w Nowej Wiosce o godz. 10.00, w Mostkach o godz. 10.00 i w Zagajach o godz. 10.00, w Bucze o godz. 11.30 i Przełazach o godz. 11.30.

 1. W piątek 4 maja przypada wspomnienie św. Floriana patrona Strażaków. Dziękujemy za ich oddaną służbę i życzymy Bożego Błogosławieństwa wszystkim druhom strażakom.

 2. W piątek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom naszej Parafii życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie.

 3. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  w I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00, o 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 potem nabożeństwo majowe i Msza św.

 2. W I sobotę m-ca 5 maja w Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: za rodziny naszej parafii, by były Bogiem silne. Zmiana Tajemnic w innych kościołach w niedzielę 6 maja po Mszach św.

 3. Na 4 maja – piątek ks. biskup udzielił dyspensy od zachowania 4 przykazania kościelnego. W związku tym nie ma tego dnia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 4. W tygodniu nie ma Mszy św. w poniedziałek w Staropolu ( tylko w 3 Maja) i w Nowej Wiosce w środę. W środę w Nowej Wiosce tylko Msza św. pogrzebowa śp. Janiny Okopnej o godz. 14.00.

 1. Intencje Mszalne.

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 2. Zmarła Janina Okopna l.80 z Nowej Wioski Wieczny odpoczynek…

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się