V Niedziela Wielkanocna 15.05.2022

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Wczoraj była Uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. Dzieciom z racji I Komunii św. życzymy obfitych Łask Bożych i opieki Matki Najświętszej.

 2. Biały tydzień codziennie do piątku włącznie; o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i bezpośrednio po majowym Msza św. Dzieci przychodzą na majowe i Mszę św.

 3. Lubrza: Rocznice I Komunii św. w Lubrzy będzie w niedzielę 22 maja na Mszy św. o godz. 11.30.

 4. Próby dla dzieci rocznicowych będą w czwartek i piątek po Mszy św. wieczornej.

 5. Spowiedź dla dzieci które będą przeżywać swoja 1 rocznicę Komunii św. rodziców, chrzestnych będzie w sobotę 21 maja od godz. 16.30.

 6. Rocznicy I Komunii św. w Mostkach będzie w niedzielę 5 czerwca na Mszy św. o godz. 10.00.

 7. Bierzmowanie będzie we wtorek 31 maja o g. 17.00 w Parafii św. Michała w Świebodzinie.

 8. W niedzielę 29 maja swój jubileusz 25 lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Zbigniew Conder SDB, który pracował w naszej Parafii. Jubilat odprawi Mszę św. w Lubrzy o godz. 11.30 w czasie której podziękujemy za dar kapłaństwa i wyrazimy nasze serdeczne życzenia.

 9. Wspólnoty Nieustającego Różańca Świętego, proszą Parafie o zorganizowanie w Polsce w dniu 15 maja pokutnych procesji różańcowych. Dzień 15 maja (niedziela) jest łącznikiem dla dwóch szczególnych dni. Bowiem 14 maja przypada Święto Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Natomiast 16 maja obchodzimy Święto św. Andrzeja Boboli. Niech z Polskiej Ziemi popłynie do Pana Boga wielka modlitwa i błaganie o Miłosierdzie nad nami. Wspólnie ratujmy od niewiary polską młodzież, polskie rodziny – by ustała plaga rozwodów i pijaństwa, by udoskonalone było prawo chroniące życie od naturalnego poczęcia do naturalnej śmierci, by chronić świętość Kapłanów i Pasterzy. Wszyscy bądźmy świętymi! Niech Polska będzie coraz piękniejsza przez moralną odnowę naszego narodu.

  Św. Andrzej Bobola wielokrotnie przez wiele lat ukazywał się obecnemu Proboszczowi w Strachocinie, przypominając w ten sposób o sobie oraz wskazując, że w tych trudnych dla naszej Ojczyzny czasach, mamy szczególnie do niego zwracać się o pomoc.

  Matka Boża Łaskawa, która ma w rękach siedem połamanych strzał Gniewu Bożego, od XVII wieku kilkukrotnie ratowała Warszawę, a także Kraków i Wilno, przed epidemiami. W 1920 r., to w tym wizerunku Matka Boża dwukrotnie ukazała się Rosjanom podczas Bitwy Warszawskiej. Dzisiaj chcemy ponownie za pośrednictwem Matki Bożej Łaskawej błagać o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i wojną realnie grożącą nam od wschodu, dlatego przyjdźmy na Procesje Różańcową.

  Procesja Różańcowa w Lubrzy będzie w niedzielę rozpoczęcie o g. 17.00 w kościele i trasa w stronę nowego cmentarza. Serdecznie zapraszamy Parafian.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się