V niedziela Wielkiego Postu 06.04.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Od dzisiejszej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. W kościele zasłaniamy krzyże. Skupiamy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

2. Dziś w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień: O nawrócenie grzeszników i o łaskę wiary dla niewierzących.

3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 11 kwietnia, odbędzie się ulicami Lubrzy po Mszy świętej o godz. 18.30. W czasie drogi będziemy rozważać poszczególne stacje, modlić się i śpiewać pieśni. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa oraz lampionów lub zniczy.

4. Przyszła niedziela 13 kwietnia, będzie Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwią nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas liturgii na wszystkich Mszach świętych pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Jeruzalem Chrystusa.

5. W Lubrzy przed Mszą świętą o godz. 11.30, zgromadzimy się na starym cmentarzu, gdzie nastąpi obrzęd poświęcenia palm, a następnie udamy się procesyjnie do kościoła parafialnego na Eucharystię.

6. Koniec Wielkiego Postu, to okazja, aby zadbać o krzyże – symbol naszej wiary i nadziei. Kiedy będziemy świętować triumf Krzyża, niech te, obok których przechodzimy, na które spoglądamy, będą zadbane, odnowione, a ich otoczenie wysprzątane.

7. W czwartek 10 kwietnia, przypada czwarta rocznica katastrofy polskiego prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem. Wspominając tamte chwile, prośmy Boga o to, abyśmy potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii, właściwe wnioski.

8. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tym którzy złożyli ofiarę – serdecznie dziękujemy.

9. Dziękujmy również za ofiary składane na remont kościoła parafialnego.

10. Od dzisiejszej niedzieli Caritas rozprowadzana świece na stół Wielkanocny tzw. „Paschaliki”, w cenie 7 złotych za sztukę. Ofiary są przeznaczone na działalność dobroczynną Caritasu.

11. We wtorek 8 kwietnia i w środę 9 kwietnia Msze święte w kościele parafialnym w Lubrzy o godz. 8.30. W środę nie ma Mszy świętej w Nowej Wiosce.

12. We wtorek 8 kwietnia, spotkanie grupy domowej p. Alicji Ratajczak w Oratorium o godz. 18.30.

13. Spotkanie Zespołu Caritas będzie w środę 9 kwietnia o godz. 19.00 na plebanii.

14. W sobotę na godzinę 12.00 zapraszamy dzieci i młodzież na próbę scholi parafialnej do Oratorium.

15. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Marcin Skrzyniarz kawaler zam. Sulechów

Ewa Filipowicz panna zam. Lubrza ul. Leśna zap. I

Romuald Majewski kawaler zam. Świebodzin ul. Konarskiego

Katarzyna Elżbieta Sikora panna zam. Przełazy zap. II

Mateusz Janik kawaler zam. Lubrza ul. Świebodzińska

Katarzyna Galimska panna zam. Lubrza ul. Świebodzińska zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

16. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia, składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się