V niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni.

2. Dziś przypada 3 rocznica wyboru papieża Franciszka. Chyba wszyscy dobrze pamiętamy moment sprzed trzech lat, kiedy nowo wybrany biskup Rzymu – Franciszek, wieczorem 13 marca 2013 roku, zwrócił się z prośbą o modlitwę w swojej intencji.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

4. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 18 marca, odbędzie się ulicami Lubrzy. Rozpocznie się o godz. 18.00 po Mszy św. W czasie drogi będziemy rozważać poszczególne stacje, modlić się i śpiewać pieśni. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa oraz zniczy, które złożymy po nabożeństwie przy krzyżu misyjnym przy kościele.

5. W najbliższą sobotę przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca NMP i patrona Kościoła powszechnego. Na Mszy Świętej o godz. 17.30 modlić się będziemy za mężczyzn, a w sposób szczególny za solenizantki i solenizantów tego dnia, by ich patron, święty Józef, wypraszał im moc Bożego błogosławieństwa.

6. Przyszła niedziela, to Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

7. W Lubrzy procesja z palmami przed Mszą św. o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Eucharystią zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła parafialnego.

8. Przypominamy, że w przyszłą niedzielę Caritas będzie rozprowadzać palmy we wszystkich kościołach i kaplicach naszej parafii.

9. W dniu dzisiejszym odbędzie się pokaz filmu Pasja w Oratorium o godz. 18.00.

10. W poniedziałek próba chóru o godz. 18.00.

11. W środę spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00 w Oratorium.

12. W tym tygodniu Oratorium otwarte tylko w sobotę od godz. 18.00 do godz. 21.00.

13. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Tym którzy złożyli ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14. Dziękujemy tym którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym. W sumie brakuje nam jeszcze 16 tys. zł.

15. W środę nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy ze względu na spowiedź w innych Parafiach.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się