V Niedziela Wielkiego Postu 18.03.2018

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

 3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 23 marca, odprawimy przechodząc ulicami Lubrzy. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.00 po Mszy św. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa i zniczy, które potem złożymy przy krzyżu misyjnym. Zapraszamy do licznego udziału. Drogę Krzyżową ofiarujemy w intencji wszystkich mieszkańców Lubrzy.

 4. Jutro 19 marca przypada uroczystość św. Józefa, oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i patrona Kościoła. Na Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić i zawierzać mężów i ojców św. Józefowi.

 5. Przyszła Niedziela to Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

 6. W Lubrzy procesja z palmami – przed Mszą św. o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Mszą św. zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła parafialnego.

 7. Caritas będzie rozprowadzał palmy, zabierając palmę składamy dobrowolną ofiarę na działalność naszego Parafialnego Caritasu. Caritas rozprowadza kartki Wielkanocne i Paschaliki wielkanocne w cenie 15 zł które są cegiełką na pomoc konkretnym rodzinom w Syrii, w Aleppo. Niech nasza ofiara wspomoże akcje Caritas i biednych z Aleppo.

 8. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 9. Staropole: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania ze Staropola p. Zofii Rusiniak będzie w poniedziałek 19 marca po Mszy św. o godz. 16.30.

 10. Przełazy: Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania z Przełaz ks. Jarosława będzie w czwartek 22 marca po Mszy św. o godz. 16.30.

 11. We wtorek nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy tylko rano o godz. 8.30 ze względu na Spowiedź św. w Szczańcu.

 12. W sobotę 24 marca w kościele w Lubrzy o godz. 17.30 będzie odprawiona Msza św. i nabożeństwo uwielbienia z modlitwą wstawienniczą oraz namaszczeniem olejem św. Charbela. Zapraszamy parafian.

 13. Z soboty na niedzielę zmiana czasu z zimowego na letni.

 14. Intencje Mszalne.

 15. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się