V niedziela Wielkiego Postu 22.03.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. W tym miejscu przypominamy o tym, by zadbać o krzyże i kapliczki przydrożne na święta.

2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.

3. 24 marca comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. O godz. 17.15 nabożeństwo do Wspomożycielki.

4. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania klas II i III będzie we wtorek 24 marca o godz. 17.30 w kościele.

5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. My tę adopcje podjęliśmy dziś, ze względu na większą liczbę wiernych.

6. Chorych odwiedzimy wyjątkowo w piątek 27 marca, gdyż I Piątek w kwietniu przypada w Wielki Piątek.

7. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 27 marca, odbędzie się ulicami Lubrzy i rozpocznie się o godz. 18.00 po Mszy świętej. W czasie drogi będziemy rozważać poszczególne stacje, modlić się i śpiewać pieśni. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa oraz lampionów lub zniczy.

8. Za tydzień Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji – opisu Męki Pańskiej według św. Marka. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych

9. W Lubrzy procesja z palmami przed Mszą świętą o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Eucharystią zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła parafialnego. Przypominamy, że Caritas będzie rozprowadzał palmy. Dziś także można nabyć paschaliki od Parafialnego Caritas.

10. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Tym którzy złożyli składamy Bóg zapłać!

11. Spotkanie grupy domowej p. Barbary Chamarczuk będzie w piątek 27 marca o godz. 17.15 w Oratorium.

12. Oratorium w tym tygodniu otwarte tylko w sobotę od godz. 18.00 do 21.00.

13. Bierzmowanie w tym roku będzie w poniedziałek 15 czerwca o godz. 17.00 w Lubrzy.

14. Przypominamy, że z soboty na niedzielę zmieniamy czas z zimowego na letni.

15. Dnia 28 marca br. (sobota) o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Świebodzinie, odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed urodzeniem tzn. ”Dzieci Utraconych”. Pochowane zostaną dzieci nienarodzone z okręgu Świebodzina zmarłe i pozostawione w świebodzińskim szpitalu, między 18.10.2014, a 27.03.2015 roku. Pół godziny wcześniej rozpocznie się w kaplicy nabożeństwo różańcowe. Do udziału w obrzędzie pogrzebowym zapraszamy wszystkich, zwłaszcza tych, którzy kiedykolwiek utracili dziecko.

16. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Grzegorz Filipowicz, kawaler, zam. Lubrza

Anna Skrzyniarz, panna, zam. Świebodzin zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

17. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

18. Zmarła Anna Piskorz l. 81 z Zagórza. Wieczny odpoczynek… .

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się