V Niedziela Wielkiego Postu 7.04.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Dziś zasłaniamy krzyż by zatęsknić za widokiem ukrzyżowanego Pana. By w jakimś stopniu zdystansować się do widoku krzyża, aby na nowo na niego spojrzeć w Wielki Piątek, gdy zostanie odsłonięty na naszych oczach w obrzędzie adoracji krzyża.

 2. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00.

 3. Dzisiaj w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc kwiecień oprócz papieskiej i misyjnej; o dobrą Spowiedź wielkanocną dla naszych parafian.

 4. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek 12 kwietnia, odprawimy przechodząc ulicą Świebodzińską w Klasztorną w stronę cmentarza dochodzimy do cmentarza i spowrotem. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 18.30 po Mszy św. Prosimy o zabranie książeczek do nabożeństwa i zniczy, które można złożyć przy krzyżu misyjnym lub przy krzyżu w pobliżu cmentarza. Zapraszamy do licznego udziału. Drogę Krzyżową ofiarujemy w intencji wszystkich mieszkańców Lubrzy.

 5. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas VII, VIII i III Gimazjum z całej Parafii będzie w piątek 12 kwietnia. Przychodzimy punktualnie na g. 18.00 na Mszę św. z krótką nauką. Po Mszy św. Droga Krzyżowa. Spotkanie jest obowiązkiem dla tych którzy chcą w tym roku 29 maja przystąpić do Bierzmowania.

 6. Przyszła Niedziela to Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczyna ona Wielki Tydzień. Podczas Mszy Świętej wysłuchamy pasji, czyli opisu Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach św.

 7. W Lubrzy procesja z palmami – przed Mszą św. o godz. 11.30. Na rozpoczęcie liturgii przed Mszą św. zbierzemy się przy krzyżu misyjnym na placu kościelnym i po poświęceniu palm procesja wokół kościoła.

 8. Serdecznie zachęcamy do nabywania palm w Niedzielę Palmową,wykonanych przez Parafialny Zespół Caritas. Zabierając palmę składamy dobrowolną ofiarę na działalność naszego Parafialnego Caritasu. Caritas rozprowadza także kartki Wielkanocne.

 9. Można nabyć świece na stół wielkanocny. Akcji jest prowadzona przez Caritas na pomoc kolejnym rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie.Ofiara za  świecę to 15 zł. Pamiętajmy nabywając świece Caritas wspieramy rodziny w Syrii.

 10. Można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 11. W Dzisiejszą niedzielę o 18.00 spotkanie bractwa mężczyzn św. Józefa najpierw w kaplicy Domu Maryi wejście główne od ulicy 3 Maja, potem w sali Oratorium. Zapraszamy.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 3. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 4. Zmarła Bożena Matyjaszczyk l.66 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                              Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się