V niedziela zwykła – 07.02.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś w kościołach filialnych Zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na miesiąc luty: Za chorych i cierpiących naszych parafian.

2. 10 lutego przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

3. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy według następującego porządku: Lubrza godz. 9.00 i 17.30; Bucze i Zagaje godz.15.00; Staropole, Nowa Wioska i Przełazy godz. 16.00; Mostki godz. 17.30. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18 a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Ponadto do postu ścisłego jesteśmy zobowiązani również w Wielki Piątek. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. We czwartek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Msza św. o 17.30 połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Eucharystii nabożeństwo z błogosławieństwem z Lourdes. Serdecznie prosimy o pomoc wszystkim chorym i seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

6. W piątek natomiast rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy o godz.17.00.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym rozpoczniemy w niedzielę 14 lutego o godz. 17.00. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny.

8. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w Kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

9. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 6 marca – od IV niedzieli Wielkiego Postu.

10. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

11. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo LSO. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

12. Dziękujemy tym, którzy złożyli ofiary na remont naszych organów w kościele parafialnym w Lubrzy. Podziękowania są wyłożone na stoliku z gazetami.

13. Przypominamy, że kurs przedmałżeński w Parafii Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie rozpocznie się w piątek 12 lutego o godz.19.00.

14. Próba chóru będzie w poniedziałek o godz. 18.00.

15. We wtorek spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj w Oratorium o godz. 17.00.

16. W środę spotkanie Kręgu Biblijnego w Oratorium o godz. 19.00.

17. W piątek i sobotę zapraszamy dzieci i młodzież do Oratorium od godz. 18.00 do 21.00.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

19. Zmarli w ostatnim czasie: Józef Drożdż l. 67 z Bucze i Jan Kozak l. 75 z Lubrzy – pogrzeb we wtorek o godz. 13.00 w kaplicy. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się