V niedziela zwykła 08.02.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na potrzeby Hospicjów, które działają na terenie naszej Diecezji.

2. W środę wspomnienie Marii Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego. Msza święta dla chorych i osób w podeszłym wieku połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych o godz. 17.30. Pół godziny przed tą Eucharystią będzie okazja do spowiedzi św., gdyż sakrament namaszczenia chorych należy przyjmować w stanie łaski uświęcającej.

3. W sobotę święto świętych mnicha Cyryla i biskupa Metodego – patronów Europy. Przypomina nam ono obowiązek modlitwy za narody Europy, aby pozostały wierne swym chrześcijańskim korzeniom.

4. Za tydzień szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.

5. Wielki Post rozpocznie się 18 lutego tradycyjnie od Środy Popielcowej. Tego dnia na wieczornej Mszy świętej będziemy witać obraz ks. Bosko, który zostanie u nas przez cały tydzień do 25 lutego. Ks. Bosko w wizerunku odwiedzi wszystkie kościoły i kaplice naszej Parafii.

6. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

7. W czwartek 12 lutego o godz. 18.00 na plebanii spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania powyżej 20 roku życia, którzy z różnych powodów nie przystąpili do tego Sakramentu.

8. We wtorek spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj o godz. 16.30 w Oratorium.

9. Spotkania grup domowych ks. Szymona odbędą się po Mszach świętych w następujące dni: wtorek – Bucze, czwartek – Przełazy, piątek – Mostki, niedziela – Zagaje.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Edmund Strankowski l. 66 z Mostek; Marian Stankiewicz l. 68 z Lubrzy pogrzeb we wtorek o godz. 14.00 w kościele w Lubrzy; Irena Jasińska – Gawron l. 57 z Bucze – Msza święta pogrzebowa w środę o godz. 12.00 w Lubrzy, a ceremonie pogrzebowe o 14.30 na cmentarzu w Świebodzinie. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się