V niedziela zwykła – 09.02.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Przeżywamy kolejną, piątą niedzielę w ciągu roku. Słowo Boże uczy nas dzisiaj, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłem świata, czyli tymi, którzy, choć nieliczni, wyznaczają kierunek, w którym należy iść. Pomyślmy zatem, jak realizujemy to zadanie w naszym życiu codziennym.

2. Dziś można złożyć dobrowolną ofiarę do puszek na potrzeby Hospicjów.

3. We wtorek 11 lutego, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. Dokładnie tego dnia w 1858 roku, w cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, Matka Najświętsza objawiła się ubogiej pasterce, Bernadecie Soubirous w Massabielskiej Grocie. Lourdes zasłynęło z licznych nawróceń i uzdrowień, stając się w krótkim czasie centrum kultu maryjnego we Francji. Dziś do Lourdes przybywają chorzy i zdrowi pielgrzymi z całego świata.

4. Święto Matki Bożej z Lourdes łączymy z obchodami Światowego Dnia Chorych. Mamy więc szczególną okazję do pogłębienia postawy wrażliwości, refleksji i czynnego działania wobec cierpiących, chorych, osamotnionych, dla tych, których mamy bardzo blisko siebie, i dla tych, których nie znamy. Współczesny świat bardzo potrzebuje wielu dobrych Samarytan. Msza św. o 17.30 połączona z udzielaniem Sakramentu Namaszczenia Chorych. Po Eucharystii nabożeństwo z Błogosławieństwem z Lourdes. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni.

5. Informujemy, że w czwartek 6 lutego 2014 roku wieczorem miało miejsce włamanie na plebanię. Skradziono dokumenty oraz pewną gotówkę pieniędzy parafialnych. Parafia poinformowała organy ścigania Powiatowej Komendy Policji w Świebodzinie o tym zdarzeniu. Jednocześnie prosimy o modlitwę za sprawcę (sprawców) tego czynu, by doznali łaski nawrócenia.

6. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Pieniądze trafią na nasze duszpasterstwo młodzieżowe. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

7. W drugim tygodniu ferii, Oratorium otwarte codziennie od godz. 18.00 do 21.00.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby

• Dariusz Oczkowski, kawaler, zam. Mostki

Anna Hryniewicz, panna, zam. Mostki zap. II

• Emil Świątek, kawaler, zam. Borów

Monika Sobkowska, panna, zam. Przełazy zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się