VI niedziela Wielkanocna – 01.05.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś w kościołach filialnych po Mszach św. zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna na maj: „By rodziny naszej parafii, były Bogiem silne”.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy maj, który w naszej polskiej tradycji jest naznaczony modlitwą razem z Maryją. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni, gdy jest odprawiana Msza św., w pozostałe dni zachęcamy wiernych, by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

4. W dniu 2 maja przypada Dzień Flagi Rzeczpospolitej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Wywieśmy flagi narodowe w dniu 2 i 3 maja jako wyraz naszego patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

5. 2 maja swoje imieniny obchodzi ks. Proboszcz. W czasie wieczornej Mszy św. będziemy się modlić w Jego intencji.

6. W szóstym tygodniu Wielkanocy zanosimy swoje błaganie do Boga o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Ta intencja towarzyszyć nam będzie podczas nabożeństw majowych.

7. We wtorek 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki naszej Ojczyzny. To również 225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte będą odprawione według następującego rozkładu: w Lubrzy o godz. 9.00 Msza św. z udziałem poczt sztandarowych i wieczorna o godz. 18.00. W Staropolu o godz. 9.00; Nowej Wiosce o godz. 10.00; Mostkach, Bucze i Przełazach o godz. 11.30. Podczas Eucharystii będziemy szczególnie modlić się w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.

8. W środę 4 maja wspominamy św. Floriana patrona Strażaków. Na Mszy św. o godz. 18.00 w Lubrzy pragniemy modlić się w intencji strażaków z naszej Parafii. Już dziś życzymy im obfitych darów nieba w odpowiedzialnej i trudnej służbie.

9. W czwartek 5 maja przypada święto św. Dominika Savio patrona ministrantów. Wszystkim ministrantom, lektorom i kandydatom życzymy wytrwałości w tej pięknej i zaszczytnej służbie. Zapraszamy do grona ministrantów chłopców po I Komunii św. oraz starszych.

10. W piątek o godz. 18.00 w Oratorium próba scholii.

11. W sobotę 07 maja o godz. 11.00, odbędzie się w Oratorium turniej tenisa stołowego dla uczniów gimnazjum oraz turniej w piłkarzyki dla uczniów szkoły podstawowej. Tego dnia Oratorium będzie otwarte od godz. 10.00 do zakończenia turniejów.

12. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.00. O 17.30 nabożeństwo majowe i Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

W Mostkach w I piątek m-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00, potem nabożeństwo majowe i Msza św.

W I sobotę m-ca 7 maja w Lubrzy zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: „By rodziny naszej parafii, były Bogiem silne”.

13. Rocznica I Komunii św. będzie w Lubrzy 15 maja o godz. 11.30. W czwartek 5 maja po Mszy św. wieczornej o 18.30 spotkanie dla rodziców dzieci klasy III przed rocznicą I Komunii św.

14. Kto z młodzieży chciałby wyjechać na ŚDM do Krakowa może się zgłosić do Parafii św. Michała w Świebodzinie.

15. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

16. Dziękujemy za ofiary złożone na organy i prosimy w miarę możliwości o dalsze.

17. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Adrian Ślusarek, kawaler zam. Buczyna

Joanna Piskorska, panna zam. Rosin zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się