VI niedziela zwykła – 15.02.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś szósta niedziela w ciągu roku i rozpoczęcie 48. Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od alkoholu na okres Wielkiego Postu

2. W najbliższą środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu, czyli czas 40-dniowego przygotowania paschalnego, a zarazem okres pokuty w Kościele a także czas Komunii Świętej wielkanocnej. W Środę Popielcową rozpoczną się także kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

3. Msze Święte połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy, celebrowane będą :

– Lubrza o godz. 9.00 i 18.30;

– Przełazy, Bucze i Zagaje o godz. 15.30;

– Mostki, Staropole i Nowa Wioska o godz. 17.00;

Składka na tacę w Środę Popielcową będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

4. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych i post ścisły, nazywany inaczej ilościowym. Polega on na tym, że wierny tylko raz je do syta, a dwa razy lekko się posila. Prawem o wstrzemięźliwości są związane osoby, które ukończyły 14. rok życia aż do śmierci, prawem zaś o poście ścisłym są związane wszystkie osoby, które ukończyły 18. rok życia, aż do rozpoczęcia 60. roku życia.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w Lubrzy w każdy piątek dla dzieci, młodzieży i dorosłych o godz.17.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00. Gorąco zapraszamy wszystkich Parafian na te nabożeństwa. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone podczas sakramentu spowiedzi. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w Kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

7. W Środę Popielcową będziemy witać obraz ks. Bosko na Mszy świętej o godz. 18.30. Przybędzie do nas z Kaławy. Obraz będzie do 25 lutego. Nawiedzi wszystkie kaplice i kościoły naszej parafii. Plan Nawiedzenia: Przełazy – czwartek godz. 16.30. Mostki – piątek godz. 16.30. Sobota i Niedziela w Lubrzy. Zagaje – niedziela godz.13.00. Staropole – poniedziałek godz. 16.30, Bucze – wtorek godz. 16.30 i Nowa Wioska – środa godz. 16.30.

8. Na stoliku z gazetami wyłożone są książeczki z życiorysem księdza Bosko. Można je nabyć za dowolną ofiarę.

9. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Podczas ferii Oratorium otwarte codziennie od godz. 18.00 do 21.00 z wyjątkiem Środy Popielcowej i niedziel.

11. Mostki – Serdecznie zapraszamy na próbę scholi, która odbędzie się w czwartek 19 lutego o godz. 11.00 w świetlicy wiejskiej.

12. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Szczegółowe informacje znajdują się na ulotkach.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się