VII niedziela zwykła 23.02.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Liturgia dzisiejszej, siódmej niedzieli w ciągu roku ukazuje nam świętość, do której jesteśmy wezwani, a którą mamy realizować szczególnie poprzez praktykowanie miłości bliźniego.

2. W poniedziałek 24 dzień miesiąca – comiesięczne wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Przed Mszą św. o godz. 17.15. nabożeństwo do Wspomożycielki. O godz. 17.30 Msza święta w intencji dobrodziejów i ofiarodawców naszych kościołów. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

3. W czwartek 27 lutego w Lubrzy na Mszy św. o godz. 17.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania klas drugich i trzecich gimnazjum całej naszej parafii. Obecność obowiązkowa.

4. W piątek 28 lutego ostatni dzień miesiąca comiesięczne wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy św. ucałowanie relikwii wychowawcy i nauczyciela młodzieży.

5. Spotkanie grupy domowej p. Barbary Chamarczuk odbędzie się w piątek o godz. 16.00 w Oratorium.

6. 1 marca – I sobota miesiąca – zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej wieczornej. W tym miesiącu modlimy się w intencji rekolekcji wielkopostnych i o dobrą spowiedź dla naszych parafian. W kościołach filialnych zmiana tajemnic w niedzielę 2 marca po Mszach świętych.

7. W naszej Parafii została powołana Rada Duszpasterska. Do zadań Rady należy wyrażanie opinii w sprawach dotyczących parafii, wspomaganie kapłanów w pracy duszpasterskiej oraz wysuwanie propozycji i wniosków zmierzających do doskonalenia pracy parafialnej. Rada nie jest po to, by kierować parafią. Ma ona głos doradczy. Rada winna omawiać także sprawy materialno-gospodarcze parafii.

8. Pierwsze spotkanie całej Rady Duszpasterskiej, podczas którego Radcy zostaną zaprzysiężeni, będzie w przyszłą niedzielę 2 marca o godz. 17.00 w Lubrzy w Oratorium. Prosimy by Radcy ze wszystkich miejscowości stawili się na zebranie.

9. (Lubrza) Dziękujemy tym parafianom, którzy  złożyli już ofiarę na remont kościoła.

10. Apel Prezydium Episkopatu Polski w sprawie Ukrainy… .

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski

11. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się