VIII niedziela zwykła 02.03.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś w kościołach filialnych zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. W tym miesiącu modlimy się w intencji rekolekcji wielkopostnych i o dobrą spowiedź dla naszych parafian.

2. Dziś także o godz. 17.00 w Lubrzy w Oratorium, spotkanie całej Rady Duszpasterskiej.

3. W tym tygodniu, dokładnie 5 marca, mamy Środę Popielcową. Otwiera ona szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Zatem Wielki Post – czas pokuty, ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawione będą według następującego rozkładu:

Lubrza g. 9.00 i 17.30; Bucze i Zagaje g.15.00; Staropole, Nowa Wioska i Przełazy g. 16.00; Mostki g. 17.30. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

4. Pamiętajmy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, od którego nie ma dyspensy. Przypominamy, że wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje w każdy piątek, wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku. Natomiast post ilościowy obowiązuje od 18 do 60. roku życia w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy osób chorych.

5. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomogą nam nabożeństwa wielkopostne. Droga Krzyżowa – w każdy piątek – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy o godz.17.00, po zmianie czasu o g. 17.30.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00. Gorąco zapraszam wszystkich Parafian na te nabożeństwa: dzieci, młodzież i dorosłych! Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone podczas sakramentu spowiedzi. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w Kościołach filialnych według stałego porządku jak w minionych latach.

7. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 30 marca – od IV niedzieli Wielkiego Postu.

8. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek na Mszy św. o godz. 17.30 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

• I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

• Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 16.30. Droga Krzyżowa o 17.00 i Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

• W Mostkach spowiedź święta w piątek przed Droga Krzyżową.

9. Od I niedzieli Wielkiego Postu można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

10. Spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj będzie w poniedziałek 3 marca o godz. 18.30 w Oratorium.

11. Spotkanie Caritas we wtorek o godz. 19.00 na plebanii.

12. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych będzie we wtorek o godz. 18.30 w Oratorium.

13. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

14. W ostatnim czasie odszedł do wieczności Grzegorz Osuch l. 48 z Lubrzy. Wieczny odpoczynek… .

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się