VIII Niedziela Zwykła 3.03.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Dziś w kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc marzec oprócz papieskiej i misyjnej: za rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Od dziś jest wyłożona Parafialna Księga Trzeźwości na stoliku z gazetami. Zachęcamy do podjęcia abstynencji na okres Wielkiego Postu i wpisania się do niej. Wpis jest zobowiązujący ale i dający siłę do wytrwania.

 3. 6 marca przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.

 4. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy według następującego porządku:

  Zagaje i Bucze g.15.30.

  Staropole, Nowa Wioska, Przełazy g.16.30.

  Lubrza g. 9.00 i 18.00. Mostki g. 18.00.

 1. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Dom Księży Emerytów.

 2. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku (z wyjątkiem uroczystości liturgicznych) oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18 a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.

 3. Droga Krzyżowa w najbliższy piątek – dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy o godz.17.30.

 4. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich Żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym w Lubrzy o g. 17.00.

 5. Droga krzyżowa w kościołach filialnych w te dni gdy jest odprawiana Msza św.

 6. 7 marca przypada I Czwartek M-ca. od godz. 17.00 adoracja w intencji powołań i Msza św. o godz. 18.00.

 7. Osoby dorosłe z naszej Parafii, które ukończyły 21 rok życia, a nie przystapiły do Sakramentu Bierzmowania, proszone są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej w Lubrzy o wydanie przez ks. Proboszcza skierowania na pierwsze spotkanie formacyjne do Bierzmowania. Przygotowanie rozpocznie się w Parafii św. Jana Chrzciciela w Łagowie w Domu Rekolekcyjnym 15 marca w piątek o godz. 19.00.

 8. Miesiąc marzec jest poświęcony św. Józefowi. Do 6 marca trwa Nowenna do św. Józefa przed peregrynacją Obrazu. Zachęcamy wiernych a szczególnie mężczyzn do udziału w tej modlitwie do św. Józefa Patrona Kościoła, Opiekuna Św. Rodziny i Patrona Mężczyzn.

 9. Zachęcamy do odpisu 1% podatku na rzecz Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży. Kod naszej parafii P17. Więcej informacji jest na ulotkach.

 10. Bezpłatne badanie wzroku będzie we wtorek 12 marca od g. 12.30 w naszym Ośrodku Zdrowia. Więcej informacji na plakacie w gablocie przykościelnej.

 11. Spotkanie grupy domowej do Bierzmowania p. Ewy Tarbaj będzie w poniedziałek w Oratorium o g. 16.15.

 12. Intencje Mszalne.

 13. Dziękujemy za przygotowanie kościoła do dzisiejszych Mszy świętych.

 14. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 15. Zmarł Zbigniew Nowaczyk l. 63 pochodzący z Lubrzy. Wieczny odpoczynek…

                                                                   Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się