Wniebowstąpienie Pańskie 01.06.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dniu dzisiejszym obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.

2. Dziś w naszej ojczyźnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo.

3. Dzisiaj również przypada pierwsza niedziela czerwca, w którą od kilku lat w naszym kraju jest obchodzony Dzień Dziękczynienia. Po Mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz Budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

4. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który tradycyjnie poświęcony jest czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe w kościele parafialnym w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, zaś w niedziele Litanie do NSPJ odmawiać będziemy po Mszach św. o godz. 11.30.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

– W I czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

– W I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

– Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30. Msza święta o godz. 18.00, w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

6. 7 czerwca w I sobotę miesiąca w Lubrzy Msza święta w intencji Żywego Różańca i po Mszy świętej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: Aby osoby bezrobotne znalazły wsparcie i zatrudnienie, którego potrzebują, by godnie żyć.

7. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych dziś po Mszach świętych.

8. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas II i III Gimnazjum z całej naszej Parafii będzie w piątek 6 czerwca o godz. 18.00 w Lubrzy. Obecność wszystkich obowiązkowa.

9. W przyszłą niedzielę 8 czerwca będzie dobrowolna zbiórka na pomocy dla poszkodowanych w katastrofalnej powodzi na Bałkanach (odczytać Komunikat biskupa Stefana Regmunta).

10. 7 czerwca w sobotę dzieci z naszej Parafii wraz z opiekunami wyjeżdżają do Rokitna na Diecezjalny Dzień Dziecka. Autobus zabierze dzieci z Nowej Wioski o godz. 8.00 sprzed szkoły, z Lubrzy o godz. 8.10 sprzed plebanii, z Bucze o godz. 8.20 sprzed kaplicy, z Buczyny o godz. 8.35 z przystanku autobusowego i ze Staropola o godz. 8.40 sprzed kościoła.

11. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Mateusz Cidyło, kawaler, zam. Stropole

Weronika Anna Nowaczyk, panna, zam. Gorzów Wielkopolski Plac Słoneczny zap. I

Radosław Świderski, kawaler, zam. Rogoziniec

Iga Natalia Kowiel, panna zam. Mostki zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

12. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się