Wniebowstąpienie Pańskie – 08.05.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować dla nas miejsce i tam na nas wszystkich oczekuje.

2. Nabożeństwa majowe w Lubrzy w dni powszednie o godz. 17.30. W niedziele po Mszy św. o godz. 11.30.

3. Nabożeństwa majowe w kościołach filialnych z kapłanem w te dni, gdy jest odprawiana Msza św. W pozostałe dni zachęcamy wiernych, by gromadzili się w kościołach lub przy kapliczkach na odmawianiu Litanii do Matki Bożej.

4. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Chcielibyśmy przypomnieć, że uroczystość ta kończy okres Paschalnej Pięćdziesiątnicy, a zatem tzw. okres Komunii świętej wielkanocnej. Codziennie przed i podczas Nabożeństwa majowego można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc uczynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii świętej.

5. Rocznica I Komunii św. w Lubrzy, będzie 15 maja o godz. 11.30. Spowiedź św. dla dzieci rocznicowych i rodziców, chrzestnych będzie w sobotę o godz. 16.30.

6. Lubrza i Nowa Wioska: Jest jeszcze kilku pielgrzymów do rozlokowania na ŚDM. Osoby, które chciałyby przyjąć ich w swoich domach, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

7. W czwartek próba scholii o godz. 18.00 w Oratorium.

8. Odpust w Staropolu ku czci NMP Wspomożenia Wiernych będzie w we wtorek 24 maja o godz. 18.00.

9. Dziękujemy za ofiary złożone na organy i prosimy w miarę możliwości o dalsze.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Adrian Ślusarek, kawaler zam. Buczyna

Joanna Piskorska, panna zam. Rosin zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się