Wniebowstąpienie Pańskie 17.05.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz uroczystość I Komunii Świętej w Lubrzy. Wszystkim dzieciom życzymy, aby Chrystus eucharystyczny często gościł w ich sercach.

2. Biały tydzień codziennie do piątku włącznie: o godz. 17.30 nabożeństwo majowe i Msza święta.

3. Rocznica I Komunii św. dzieci klasy III będzie w niedzielę 24 maja na Mszy świętej o godz. 11.30. Próby przed rocznicą I Komunii św. będą w środę, czwartek, piątek po Mszy świętej wieczornej. Spowiedź św. dla dzieci klasy III i ich rodziców oraz chrzestnych w sobotę 23 maja o godz. 17.00.

4. W niedzielę 24 maja przypada doroczny odpust ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w Staropolu. Msza święta odpustowa o godz. 11.30. Po Eucharystii procesja wokół kościoła. Prosimy przygotować orszak procesyjny.

5. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, parafialny Dzień Wdzięczności Bogu za dary Ducha Świętego otrzymane w sakramentach chrztu i bierzmowania oraz zakończenie okresu wielkanocnego w liturgii Kościoła.

6. Dobiega też końca okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Drugie przykazanie kościelne mówi: “Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty”, natomiast trzecie: “Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą”.

7. Spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania klas I średniej i III Gimnazjum będzie w sobotę 23 maja o godz. 15.00 w Lubrzy. Obecność kandydatów obowiązkowa.

8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby

Mateusz Ludwik Ruciński kawaler zam. Marianowo

Dorota Barbara Jastrzębska panna zam. Lubrza zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. Zmarli Danuta Kołakowska l.58 z Lubrzy, pogrzeb będzie we wtorek 19 maja o godz. 13.30 oraz Witold Raszkiewicz l. 84 ze Świebodzina. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się