Wniebowstąpienie Pańskie 2.06.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
 1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia Kościół celebruje dzisiaj.

 2. Dzisiaj przeżywamy XII Święto Dziękczynienia, wyrażając wdzięczność Stwórcy za Wielkich Pasterzy – Świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego, a także za wszelkie łaski, jakimi Bóg nas obdarza. Zawierzymy również Bożej Opatrzności naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Tradycyjnie w kościołach w całej Polsce dzisiaj przeprowadzana jest zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie – Wotum Narodu.

 3. W kościołach filialnych zmiana Tajemnic Żywego Różańca po Mszach św. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: Za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 4. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych. Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. wieczornej połączone z nowenna do Ducha Św. Trwamy w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego.

 5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

  W I czwartek 6 czerwca od 17.00 adoracja Najśw. Sakramentu w intencji powołań w czasie adoracji litania do Najśw. Serca Pana Jezusa, a o godz. 18.00 Msza św.

  w I piątek 7 czerwca od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

  Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godziny 17.30, o 18.00 Msza św. w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą.

 1. W Mostkach w I Piątek M-ca okazja do Spowiedzi św. od godz. 16.00 i Msza św o 16.30.

 2. Trzy spotkania z rodzicami i chrzestnymi przed chrztem będą w soboty 8, 15 i 22 czerwca o godz. 18.30 w kościele w Lubrzy. Rodzice i chrzestni, którzy planują chrzest swojego dziecka w okresie wakacyjnym powinni zgłosić się na katechezy przed chrztem.

 3. Spotkanie bractwa mężczyzn św. Józefa z Lubrzy będzie w przyszłą niedzielę 9 czerwca o godz. 16.00 w Oratorium. Zapraszamy chętnych mężczyzn do Bractwa św. Józefa.

 4. Spotkanie grupy domowej kandydatów do Bierzmowania klas VII p. Bogumiły Dziubińskiej będzie w środę 5 czerwca o godz. 18.00 w Oratorium.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

                                                                         Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się