X niedziela zwykła – 07.06.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dziesiąta niedziela w ciągu roku, a zarazem Dzień Dziękczynienia za opiekę Bożą nad naszą Ojczyzną, Narodem polskim i Kościołem w Polsce. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy budowę świątyni pod wezwaniem Opatrzności Bożej w Warszawie, wznoszonej jako wotum wdzięczności Polaków. Przewiduje się, że jej poświęcenia dokona papież Franciszek, gdy przybędzie do naszego kraju na Światowe Dni Młodzieży. Po Mszy świętej zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności.

2. W czasie oktawy Bożego Ciała po Mszy świętej wieczornej, Litania do NSPJ i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

3. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza święta o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Eucharystii Litania do Serca Pana Jezusa i procesja. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Nie ma Mszy świętej wieczornej w Lubrzy. Wszystkich parafian zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień szczególnej modlitwy całego Kościoła za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

5. W sobotę 13 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

6. Bierzmowanie będzie w poniedziałek 15 czerwca o godz. 17.00. Spowiedź przed Bierzmowaniem dla młodzieży i świadków będzie w sobotę 13 czerwca o godz. 10.00. Po spowiedzi odbędzie się próba generalna ze świadkami.

7. Spotkanie grupy domowej ks. Szymona w Zagajach, w przyszłą niedzielę 14 czerwca po Mszy świętej.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Tomasz Mosiądz kawaler zam. Staropole

Malwina Bajorek panna zam. Międzyrzecz zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz  Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się