X Niedziela Zwykła 6.06.2021

ogłoszenie Zostaw komentarz

LIST PASTERSKI BISKUPÓW

 1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność. Idea Dnia Dziękczynienia jest kontynuacją historycznej inicjatywy Sejmu Czteroletniego z 1792 r. Przed kościołem możemy złożyć ofiary do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w dni powszednie po wieczornej Mszy św.

 3. Dziś zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych. Intencja modlitewna na miesiąc czerwiec: za Rodziny naszej Parafii by były Bogiem silne.

 4. W środę 9 czerwca na Mszy św. o g. 18.00 ks. bp Stefan Regmunt udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

 5. Próba generalna przed Bierzmowaniem będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej ok. 19.00.

 6. Spowiedź dla Bierzmowanych będzie w poniedziałek od g. 17.30.

 7. W środę 9 czerwca w związku z Bierzmowaniem nie ma procesji wokół K-ła.

 8. W czwartek 10 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 9. W czwartek 10 czerwca nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 10. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku przypada setna rocznica poświęcenia ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Akt poświęcenia Ojczyzny będzie odnowiony przez polskich biskupów w bazylice Najśw. Serca Pana Jezusa w Krakowie. W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w każdej polskiej parafii tego samego dnia. W naszej parafii akt ten ponowimy po Mszy św. wieczornej podczas nabożeństwa przed wystawionym Najśw. Sakramentem.

 11. W sobotę 12 czerwca wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

 12. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała.

 13. Odpust ku czci Najświętszej Maryi Panny z Rokitna w Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie będzie przez cały tydzień od 14 do 20 czerwca. Suma Odpustowa w niedziele 20 czerwca o g. 12.00.Transmisja: TVP 3 Gorzów Wielkopolski. Program odpustowy jest wywieszony w gablocie. Ks. Biskup serdecznie zaprasza.

 14. Komputerowe badanie wzroku będzie 24 czerwca od 16.30 do 18.00 w Opto- Busie. Więcej szczegółów o rejestracji i miejscu na plakacie w gablocie.

 1. Intencje Mszalne.

 2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się