XI niedziela zwykła – 14.06.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś jedenasta niedziela w ciągu roku, która w liturgii słowa przybliżyła nam tajemnice królestwa Bożego. Zostaliśmy do niego włączeni przez sakrament chrztu, a dzisiaj naszym zadaniem jest troska o rozwój tego królestwa w nas i wokół nas.

2. Jutro o godz. 17.00 ks. Bp. Adam Dyczkowski udzieli Bierzmowania młodzieży naszej Parafii.

3. We wtorek 16 czerwca spotkanie Grupy Caritas po Mszy świętej wieczornej o godz. 19.00.

4. We wtorek rocznica święceń biskupich biskupa pomocniczego Tadeusza Lityńskiego. Wypraszajmy dla Niego opiekę Bożej Opatrzności.

5. W sobotę będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Uchodźcy, wyznaczony przez ONZ w roku 2000 na dzień 20 czerwca. W swoich modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy z obawy przed prześladowaniem ze względu na rasę, narodowość, religię lub poglądy polityczne opuścili kraj ojczysty, by szukać schronienia i pomocy na obcej ziemi.

6. Odpust Parafialny ku czci św. Jana Chrzciciela będzie w środę 24 czerwca. Suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00.

7. 28 czerwca w niedzielę będziemy gościć byłego ks. Proboszcza Parafii ks. Janusza Tokarczyka, który chce przeżyć z nami jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Ks. Janusz odprawi Mszę świętą jubileuszową w Lubrzy o godz. 11.30, w czasie której złożymy Mu życzenia.

8. W przyszłą niedzielę 21 czerwca zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

9. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby

Tomasz Mosiądz kawaler zam. Staropole

Malwina Bajorek panna zam. Międzyrzecz zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się