XII niedziela zwykła – 21.06.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dwunasta niedziela w ciągu roku. W Ewangelii słyszeliśmy o tym, że tłumy, które obserwowały działalność Pana Jezusa, zastanawiały się nad tym, kim On jest. I nam też nie wolno przejść obojętnie obok Jego osoby.

2. Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania całej naszej Parafii, będzie w poniedziałek o godz. 18.00 w kościele w Lubrzy.

3. We wtorek będziemy obchodzić Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych.

4. W środę przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, proroka znad Jordanu, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. Jest to Patron naszej Parafii i Święto całej naszej Wspólnoty parafialnej. W Lubrzy Uroczystość Odpustowa. Sumę odpustową o godz. 18.00 odprawi ks. Tadeusz Stromski SDB, wikariusz z Kaławy. Po Eucharystii odbędzie się procesja wokół kościoła. Prosimy orszak procesyjny: dziewczynki do sypania kwiatków, panie do chorągwi i figurki oraz strażaków ze swoim sztandarem i do baldachimu. Zapraszamy do licznego udziału wszystkich parafian a szczególnie mieszkańców Lubrzy.

5. W czwartek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Gimnazjum. Msza święta dziękczynna dla młodzieży gimnazjalnej, rodziców i nauczycieli zostanie odprawiona rano o godz. 8.00. Po uroczystościach w kościele, odbędzie się zakończenie w szkole. Przed Mszą świętą okazja do Spowiedzi św.

6. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego dla Szkoły Podstawowej w Lubrzy. Msza święta dziękczynna dla dzieci, rodziców i nauczycieli będzie o godz. 9.00. Po uroczystościach w kościele, odbędzie się zakończenie w szkole. Przed Mszą świętą okazja do Spowiedzi św.

7. Zakończenie roku szkolnego w Mostkach będzie w piątek na Mszy świętej o godz. 8.00 rano. Po uroczystościach w kościele, odbędzie się zakończenie w szkole. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli.

8. Zakończenie roku ministranckiego odbędzie się w sobotę 27 czerwca o godz. 11.30 podczas Mszy świętej w Lubrzy. Zapraszamy wszystkich ministrantów.

9. Jak już ogłaszaliśmy w niedzielę 28 czerwca, ks. Janusz Tokarczyk będzie obchodzić w naszej Parafii jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Jubilat odprawi Mszę świętą w Lubrzy o godz. 11.30, w czasie której wyrazimy naszą wdzięczność ks. Januszowi i złożymy Mu serdeczne życzenia.

10. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

11. 18 lipca w czasie imprezy plenerowej „Noc Nenufarów”, Caritas Parafialny przeprowadzi loterię fantową pod nazwą „Z uśmiechem do szkoły”, z której dochód przeznaczony będzie na zakup pomocy szkolnych w nowym roku szkolnym dla dzieci z rodzin najuboższych. Caritas prosi naszych parafian o ofiarowanie fantów. Można je składać w kościołach naszej Parafii do dnia 5 lipca. Za życzliwe przyjęcie prośby i za złożone fanty już dziś serdecznie dziękujemy.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

13. Zmarli: Władysława Ćwirko l. 86 z Lubrzy, pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00 w kościele oraz Władysław Jamroz l. 74 ze Strzelec Krajeńskich, pogrzeb we wtorek w Mostkach o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek…

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się