XII niedziela zwykła – 22.06.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała, po Mszy świętej wieczornej litania do NSPJ i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy.

2. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

3. We wtorek 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia świętego Jana Chrzciciela. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. W naszej Parafii uroczystość odpustowa. Msza święta odpustowa będzie we wtorek o godz. 18.00. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi Proboszcz z Jordanowa ks. Jacek Grzelak. Po Mszy św. procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszamy orszak procesyjny i wszystkich parafian.

4. W czwartek zakończenie Oktawy w Nowej Wiosce o godz. 18.00. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Nie ma Mszy świętej wieczornej w Lubrzy. Wszystkich parafian zapraszamy do Nowej Wioski.

5. W czwartek 26 czerwca, zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum. Msza św. o godz. 8.00 dla gimnazjalistów, a o godz. 9.00 zakończenie w szkole. Przed Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej. Przyjdźmy podziękować Panu Bogu za cały rok szkolny. Zapraszamy także rodziców i wychowawców klas gimnazjalnych.

6. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Ponieważ jest to uroczystość nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

7. Zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Lubrzy będzie w piątek 27 czerwca. O godz. 8.00 rano zostanie odprawiona Msza święta w czasie której będziemy dziękować razem z dziećmi, nauczycielami i wychowawcami oraz katechetami za wszystkie dobrodziejstwa, których udzielił im w tym roku szkolnym. Przed Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej. O godz. 9.00 zakończenie w szkole.

8. Zakończenie roku szkolnego w Mostkach w piątek na Mszy świętej o godz. 8.00 rano. Zapraszamy dzieci, nauczycieli ale także rodziców.

9. W sobotę 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.

10. Natomiast w przyszłą niedzielę 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła.

11. Rada Sołecka i Gmina Lubrza zaprasza na Festyn rodzinny w sobotę 28 czerwca od godz. 16.00.

12. Zakończenie roku ministranckiego i oazowego będzie w sobotę 28 czerwca o godz. 11.00 w Lubrzy.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Łukasz Konieczny, cywilnie związany, zam. Lubrza

Marlena Roksana Konieczna z d. Napieralska, cywilnie związana, zam. Lubrza zap. II

Michał Waldemar Rzepecki, kawaler, zam. Świebodzice ul. Świdnicka

Donata Lulczyk, panna, zam. Lubrza ul. Świebodzińska zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

14. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się