XII Niedziela Zwykła 23.06.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz

Odczytać Komunikat Biskupa !

 1. Jutro 24 czerwca w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela. Msza św. Odpustowa o godz. 18.00. Po Mszy św. procesja. W tym dniu w sposób szczególny czci się patrona parafii. Serdecznie zapraszamy Parafian. Z okazji święta patronalnego, można w kościele parafialnym zyskać tzw. odpust zupełny.

 2. Do środy włącznie Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła

 3. W czwartek 27 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Msza św. o godz. 18.00 w Nowej Wiosce. Po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa i procesja do 4 ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół leczniczych będących symbolem ludzkiej pracy. Ołtarze w Nowej Wiosce usytuowane będą tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zaangażowanie się w przygotowanie ołtarzy i udział we Mszy św. i procesji.

 4. W czwartek 27 czerwca Nie ma Mszy św. wieczornej w Lubrzy zapraszamy do Nowej Wioski na zakończenie oktawy Bożego Ciała.

 5. W piątek 28 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 6. W sobotę 29 czerwca czcimy Apostołów Piotra i Pawła bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Swoimi modlitwami obejmijmy obecnego papieża Franciszka – Piotra naszych czasów. Msze św. odprawimy w Lubrzy o godz. 9.00 i 18.00. Tego dnia składane we wszystkich kościołach ofiary przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

 7. Jeszcze raz dziękujemy tym wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała: rodzinom które przygotowały ołtarze i całemu orszakowi procesyjnemu. Bóg zapłać !

 8. Darem Bierzmowanych jest komplet obrusów ołtarzowych do kościoła parafialnego. Rodzicom i młodzieży Bóg zapałać.

 9. W okresie wakacyjnym nie odprawiamy Mszy św. w tygodniu w kościołach filialnych. Wyjątkowo w Mostkach Msza św. w piątek o godz. 16.30 ze względu na zamówioną intencję Mszy św.

 10. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę

 1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych, wszystkim miłego i dobrego tygodnia.

 2. Biskupi obecni na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w dniach 13-14 czerwca br. podjęli decyzję o odśpiewaniu w niedzielę 23 czerwca br., we wszystkich kościołach, kaplicach i ośrodkach duszpasterskich, po każdej Mszy św., suplikacji: Święty Boże, Święty Mocny… Będzie to formą ekspiacji za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszym kraju, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec duchownych. W związku z tym suplikację należy tego dnia odśpiewać po błogosławieństwie kończącym każdą Mszę św.

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się