XII niedziela zwykła – 19.06.2016 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” − to pytanie trzeba nam zadawać nieustannie i całym życiem udzielać właściwej odpowiedzi, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Prośmy o potrzebne dary i siłę, by nasza odpowiedź była naprawdę wiarygodna.

2. Dziś o godz. 18.00 w Oratorium spotkanie młodzieży, wolontariuszy i wszystkich, którzy chcieliby pomóc w ŚDM w naszej Parafii. Serdecznie zapraszamy i prosimy o pomoc.

3. Dziś także zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filizoficzno-Teologiczny w Zielonej Górze.

4. Na dzień 20 czerwca ONZ wyznaczyła Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. Chciejmy naszą serdeczną modlitwą otoczyć tych, którzy z powodu prześladowań musieli opuścić swój rodzinny dom i swoich bliskich.

5. W piątek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Uroczystość Odpustowa i Jubileusz Kapłaństwa ks. Pawła Skolasińskiego SDB. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00 i procesja wokół kościoła. Po Mszy św. złożymy życzenia ks. Pawłowi. Z racji odpustu w tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Spotkanie grupy domowej p. Ewy Tarbaj odbędzie się w czwartek o 16.00 w Oratorium.

7. Kolejny rok szkolny i katechetyczny dobiega końca. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Gimnazjum będzie w czwartek 23 czerwca o godz. 8.00. Natomiast w piątek 24 czerwca Msza św. o godz. 8.00 dla Szkoły Podstawowej. Podczas Eucharystii podziękujemy dobremu Bogu za wszystkie otrzymane dary i łaski w ciągu tego czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na tę liturgię dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców.

8. Msza św. na zakończenie roku dla Szkoły Podstawowej w Mostkach będzie w piątek 24 czerwca o godz. 8.00. Po Eucharystii zakończenie roku w szkole.

9. Zakończenie roku ministranckiego będzie w sobotę 25 czerwca w Lubrzy o godz. 11.00. Wszystkich ministrantów z całej naszej Parafii serdecznie zapraszamy.

10. W przyszłą niedziele 26 czerwca po Mszach św. w całej naszej Parafii, będzie zbiórka na pomoc pogorzelcom z Lubrzy. Za ofiary w imieniu poszkodowanych składamy już dziś serdeczne podziękowanie. Podziękowanie należy się wszystkim strażakom oraz tym, którzy włączyli się w aktywną pomoc pogorzelcom.

11. Przełazy: Kto by chciał nabyć rynny lub stare łaty na opał z kościoła może się zgłosić do ks. Proboszcza lub Pani Grażyny Operchał.

12. Dziękujemy za ofiary złożone na organy. Polecamy się dalszej ofiarności.

13. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Michał Koła, kawaler zam. Lubrza

Żaneta Wencel panna zam. Szczaniec zap. I

Kocemba Rafał kawaler zam. Mostki

Oleksiuk Daria panna zam. Mostki zap. I

Krzysztof Laufer kawaler zam. Zagórze

Katarzyna Krasucka panna zm. Zagórze zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się