XIII niedziela zwykła – 28.06.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas jest to pierwsza niedziela w czasie tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym wierzącym nie wolno zapomnieć o Panu Bogu.

2. Dziś swój jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzi ks. Janusz Tokarczyk SDB. Życzymy Mu wielu łask w dalszej posłudze kapłańskiej i salezjańskiej.

3. Jutro uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Składka na tacę będzie przeznaczona na tzw. świętopietrze, czyli do dyspozycji papieża. Chociaż jutro nie ma obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej pod grzechem ciężkim, to jednak gorąco zachęcamy parafian i gości do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym dla uproszenia obfitych łask z nieba dla papieża i Kościoła powszechnego. Msze święte w Lubrzy o godz. 9.00 i 18.00.

4. We wtorek ostatni dzień miesiąca wspomnienie św. Jana Bosko. Po Mszy świętej ucałowanie relikwii kapłana i wychowawcy młodzieży.

5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:

• W I czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

• I piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną.

• Spowiedź I piątkowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Lubrzy od godz. 17.30. Msza święta o godz.  18.00, w czasie której przyjmiemy Komunię św. wynagradzającą. Po Eucharystii nabożeństwo do NSPJ.

6. W I sobotę miesiąca (4 lipca), w Lubrzy Msza święta w intencji Żywego Różańca i po Eucharystii zmiana tajemnic Żywego Różańca. Intencja modlitewna: O pokój i zgodę w rodzinach.

7. Zmiana Tajemnic Żywego Różańca w kościołach filialnych będzie w niedzielę 5 lipca po Mszach świętych.

8. W okresie wakacyjnym w tygodniu nie ma Mszy świętych w kościołach filialnych.

9. Przypominamy, że 18 lipca w czasie imprezy plenerowej „Noc Nenufarów”, Caritas Parafialny przeprowadzi loterię fantową pod nazwą „Z uśmiechem do szkoły”, której dochód przeznaczony będzie na zakup pomocy szkolnych dla dzieci z rodzin najuboższych. Caritas prosi naszych parafian o ofiarowanie fantów. Można je składać w kościołach naszej Parafii do dnia 5 lipca. Za życzliwe przyjęcie prośby i za złożone fanty już dziś serdecznie dziękujemy.

10. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Skorupski Tobiasz kawaler zam. Świebodzin

Rektor Magdalena panna zam. Mostki zap. I

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

12. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się