XIX niedziela zwykła – 09.08.2015 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, która w opowiadaniu o podpłomyku Eliasza i w słowach Chrystusa o Chlebie żywym, zachęca nas do częstej Komunii św., bowiem ona daje siłę do dobrego życia wszystkim, którzy przyjmują ją godnie.

2. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno–Teologiczny w Zielonej Górze.

3. W sobotę 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, a zarazem 95. rocznica Bitwy Warszawskiej, określanej mianem „Cudu nad Wisłą” oraz święto Wojska Polskiego, wprowadzone dla upamiętnienia wspomnianej bitwy.

Msze święte odprawimy według następującego porządku:

Lubrza godz. 8.30 i 11.30

Staropole, Mostki i Nowa Wioska o godz. 10.00

Przełazy, Bucze godz. 11.30 i Zagaje godz. 13.00.

Obrzęd błogosławieństwa kwiatów, ziół i zbóż, odbędzie się przed rozesłaniem na każdej Mszy świętej. Taca z uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie.

4. W sobotę 15 sierpnia Głównej Patronki Diecezji NMP Rokitniańskiej, Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne. Suma odpustowa o godz. 12.00.

5. W niedzielę 16 sierpnia dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Niech dobry Bóg darzy Go zdrowiem, a Maryja otacza opieką.

6. Wyjazd pielgrzymów do Wilna będzie w sobotę 22 sierpnia o godz. 4.00 sprzed plebanii. Osoby z innych miejscowości dojeżdżają indywidualnie do Lubrzy. Trasa – I dzień: Gietrzwałd i Święta Lipka. II dzień: Wilno. III dzień: spływ statkiem po kanale Augustowskim do Sanktuarium w Studzienicznej i powrót do domu. 2 noclegi po stronie polskiej w Jeleniewie koło Suwałk.

7. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

Dziubiński Grzegorz kawaler zam. Staropole

Natalia Stryjak panna zam. Raczyce zap. III

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

10. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

11. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

 

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się