XIX niedziela zwykła 10.08.2014 r.

ogłoszenie Zostaw komentarz

1. Dziś zbiórka do puszek na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze.

2. W nadchodzący piątek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte sprawowane będą według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów oraz warzyw, które zostaną pobłogosławione. Taca z tej uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie. Ponieważ to liturgicznie święto ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw.

3. W tę najbliższą maryjną uroczystość, pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata, ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

4. W piątek 15 sierpnia – Głównej Patronki Diecezji NMP Rokitniańskiej – Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne.

5. W sobotę 16 sierpnia, dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Stefana Regmunta. Pamiętajmy o modlitwie w Jego intencji. Niech dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieką.

6. Parafialny Zespół Caritas zachęca wszystkich parafian do wzięcia udziału w akcji: „Z uśmiechem do szkoły” – czyli w wakacyjnej zbiórce przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin najbardziej potrzebujących. W przyszłą niedzielę 17 sierpnia, w kościołach naszej Parafii, będzie możliwość złożenia dobrowolnej ofiary do puszek lub przedmiotów w postaci przyborów szkolnych do specjalnych oznakowanych kartonów. Za każdy nawet drobny gest dobroci, składamy serdeczne podziękowanie.

7. Dziękujemy za ofiary złożone na remont naszego kościoła.

8. Sakrament Małżeństwa mają zamiar zawrzeć następujące osoby:

• Emil Adamczuk, kawaler, zam. Kursko

Barbara Gabruk, panna, zam. Staropole zap. I

• Karol Paweł Malinowski, cywilnie związany, zam. Staropole

Klaudia, Helena Malinowska z d. Szymczak, cywilnie związana, zam. Staropole zap. II

Kto by wiedział o przeszkodach, zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.

9. Solenizantom oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

10. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii, życzymy dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych.

 

Ks. Zygmunt Grochowiak SDB

Proboszcz Parafii

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się