XIX Niedziela Zwykła 11.09.2019

ogłoszenie Zostaw komentarz
  1. Dziś zbiórka do puszek ofiary na KUL i Instytut Filozoficzno – Teologiczny w Zielonej Górze. Ofiarodawcom Bóg zapłać.

  2. W czwartek 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu tak jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg.Taca z uroczystości przeznaczona jest na uboższe parafie.

  3. 15 sierpnia jest także rocznicą Cudu nad Wisłą, czyli zwycięstwa Wojska Polskiego nad Sowietami w 1920 r. w bitwie warszawskiej i ocalenia Europy od zalewu bolszewizmu. Czciciele Maryi przypisują je szczególnemu wstawiennictwu Matki Bożej, którego i my dzisiaj wzywamy nad naszą Ojczyzną. Z okazji święta Wojska Polskiego, składamy serdeczne życzenia wszystkim stojącym na straży bezpieczeństwa naszej Ojczyzny.

  4. 15 sierpnia Pielgrzymka Rolników do Rokitna i Dożynki Diecezjalne. Suma odpustowa w Rokitnie o godz. 12.00. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.

  1. Intencje Mszalne.

  2. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na niedzielę.

  1. Solenizantom, oraz jubilatom tygodnia składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

  2. Wszystkim wypoczywającym na terenie naszej Parafii życzymy dobrego czasu odpoczynku, a jednocześnie pięknego świadectwa wiary szczególnie przez uczestnictwo w niedzielnej Mszy św. Pamiętajmy również o godnym, nie plażowym stroju w świątyniach.

  3. Zmarł Jerzy Pyrtek l.72 z Mostek. Wieczny odpoczynek…

.

Silnik: Wordpress - Theme N.Design Studio. Spolszczenie: A. Klimowski.
RSS wpisów RSS komentarzy Zaloguj się